Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-20 12:32:42

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

user a squid

1.Czy da się zrobić tak żeby upload dużych plików nie szedł przez squida tylko pezpośrednio i żeby wpadali w kolejnki potworzone dla nich ??

2. Jakim narzedziem sprawdzić ile dane ip ciągnie aktualnie w sieci ??

Z góry dzięki za pomoc.

Offline

 

#2  2006-03-20 12:46:51

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: user a squid

1.Czy da się zrobić tak żeby upload dużych plików nie szedł przez squida tylko pezpośrednio i żeby wpadali w kolejnki potworzone dla nich ??

Pewnie  się da ale trzeba troche nakombinować

2. Jakim narzedziem sprawdzić ile dane ip ciągnie aktualnie w sieci ??
iptraf

Z góry dzięki za pomoc.

Offline

 

#3  2006-03-20 15:29:14

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: user a squid

Jakby ktoś mógł mi chociaż rzucić trop z tym"nakombinować". Bo wiem że delly pols są w squidzie ale chciałbym żęby te same kolejki co mam w htb były dla każdego user w squdzie.

Co do iptrafa jest inne narzędzie ?? Bo iptraf pokazuje przekłamania.
Dam przykład na sererze pokazuje za duży download którego w rzeczywistości niema a na kompie u mnie już dobrze pokazuje.

Offline

 

#4  2006-03-20 16:54:45

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: user a squid

Jakby ktoś mógł mi chociaż rzucić trop z tym"nakombinować". Bo wiem że delly pols są w squidzie ale chciałbym żęby te same kolejki co mam w htb były dla każdego user w squdzie.

Co do iptrafa jest inne narzędzie ?? Bo iptraf pokazuje przekłamania.
Dam przykład na sererze pokazuje za duży download którego w rzeczywistości niema a na kompie u mnie już dobrze pokazuje.

Niezgodzę się z tobą - pewnie jakaś usługa albo jakiś śmieszny wirus obrabia pakiety i dlatego serwer pokazuje. Miałem to kiedyś na jednym shicie nic nie było włączona a serwer pokazywał że dany komp coś ściąga, okazało się że skrył się tam wirus który sobie "upgrade" robił.

Offline

 

#5  2006-03-21 01:17:42

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: user a squid

A jest jakieś inne narzędzie ?? Oba te kompy są na debianie i jak nic nieoglądam na sererze nic niepokazuje. Co do samego iptrafa na forum inet.one.pl opisywali ten problem i nie dokońca zrozumiałem, ale chodziło o to że rzeczywiście źle czasami pokazuje i mieli do developera pisać, ale to chyba było bez echa.

Co do tego pierwszego problemu to zauważyłem że jest coś takiego jak delay pols i mozna ograniczyć download do tego w repozytorium jest stara wersja squida a w nowej stabilnej można markować pakiety. Czytam teraz dokumentacje i będe to testował jak dojde z czym to się je i znajde majonez ;)

PS: Jest łatwiejszy sposób jest patch na squida który umożliwia markowanie pakietów i dzięki temu można je wrzucać normalnie do kolejek przez iptables i to też załatwia odrazu upload :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)