Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-01-07 19:15:57

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

enlightenment brak menu

Zainstalowałem Enlightenment z pakietów. Wszystko jest ok oprócz tego, że nie mam menu (tego pod lewym przyciskiem myszy). W dokumentacji doczytalem się że jest ono tworzone podczas pierwszego uruchomienia i zapisywane do .enlightenment/menu (czy cos podobnego) problem w tym że nie stworzyło mi takiego pliku. Pomocy

Offline

 

#2  2005-01-07 22:54:26

  Jeremy the Wicked - Nowy użytkownik

Jeremy the Wicked
Nowy użytkownik
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2004-06-30

Re: enlightenment brak menu

Sam jestem ciekaw, co mu odpowiecie, bo sam miałem identycznie, aż się w końcu zniechęciłem i go "wypurge'owałem". Dawno to było, ale nadal nie wiem, w czym był problem.


Pozdrawiam
Jeremy

---

Lubię Linuxa, chociaż on robi wszystko, żeby mnie zniechęcić ;)

Offline

 

#3  2005-01-08 14:07:51

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: enlightenment brak menu

Udało mi sie odpalić to menu. Najpierw wygenerowałem menu debiana poleceniem update-menus. Pojawił sie katalog ~/.enlightment/debian_menus. Z niego skopiowałem debian.menu do ~/.enlightment ze zmianą nazwy na file.menu (tak musi sie nazywać plik menu żeby dzialało). No i działa. Można sobie potem menu edytować za pomocą e16menuedit lub ręcznie edytując pliki. Radze wywalić ikony. Sami zobaczycie co sie dzieje jak menu jest większe niż ekran. Zaczyna szaleć, a chyba nie powinno tak być. Przez brak ikon rozmiar jego sie zmniejsza i jest ok.

Pozdro.

Offline

 

#4  2005-01-08 23:34:58

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: enlightenment brak menu

Dzieki dziala. Tylko jeszcze jedna sprawa. Czy te ikony mozna wywalic w jakis prosty sposob, czy trzeba z kazdej pozycji wywalac sciezke do ikony?[/list]

Offline

 

#5  2005-01-09 18:48:02

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: enlightenment brak menu

No właśnie nie znalazłem innego wyjścia. Wywaliłem wszystkie, na ich miejsce trzeba wpisać NULL. I tak jakoś dziwnie chodzi to menu i nie tylko. Czasem kursor gdzieś zwiewa :) Pewnie trzeba poustawiać conieco. Jak na razie wole fvwm-a.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)