Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-06-23 23:02:41

  bolverk - Nowy użytkownik

bolverk
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-23

Brak połączenia z internetem

Witam. Jestem nowicjuszem w debianie ale zacznę od pobrania wersji. Pobrałem Debian 8.5.0 jesiee. Instalacja przebiegła pomyślnie ale nie wykryło połączenia z internetem. Moja konfiguracja połączenia jest taka: kablowy modem jest podłączony do routera to on rozprowadza sygnał wifi, a pc jest połączony z routerem przez łącze lan. Innymi słowy router dostsrcza sygnał do mojego pc. Na systemie windows to wystarczało, na routerze był wyświetlany mój pc po dhcp client list. Na debianie to nie działa. Edytowałem plik /etc/network/interfaces dodając:

Kod:

auto eth0
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

Powiem jeszcze że konfigurowałem połączenie ręcznie w kde, podając ip maskę sieci i bramkę. Nic nie działa.
Ten post to ostateczność. Nie chcę stawiać krzyżyka na Debianie. Ten system wydaje się być dobry.

Offline

 

#2  2016-06-23 23:06:15

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Brak połączenia z internetem

Co pokazuje...

Kod:

ifconfig

i

Kod:

lspci | grep Ethernet

Krzyżyki to raczej w matematyce sie przydaja.

Offline

 

#3  2016-06-26 03:55:38

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Brak połączenia z internetem

Krzyżyki to raczej w matematyce sie przydaja.

Powiedziałbym że raczej w religii :P
Jeśli sieć po stronie środowiska konfigurowana jest jakimś klikaczem, to wpisy w interfaces nie mają większego znaczenia.
Jaki adres dostajesz pod Windowsem? win+r -> control [enter] -> centrum smieci i cośtam -> zmień ustawienia karty sieciowej -> prawy klik na łączu kablowym -> stan -> print screen -> win +r -> mspaint -> ctrl +v -> ctrl +s [enter] i zaupaj na jakiś hosting obrazków.
Co dokładnie skonfigurowałeś bolverk w KDE? Podrzuc screenshota też także rownież.
do Zbooj'owego ifconfig dopisz -a żeby wyszło z tego ifconfig -a

Offline

 

#4  2016-06-26 10:59:20

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Brak połączenia z internetem

Dlatego właśnie bardziej obstawiam problem z modułem karty sieciowej...

Offline

 

#5  2016-06-26 12:08:28

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Brak połączenia z internetem

Eee jakby chodziło o wifi to jeszcze, ale karty na miedziuchę do których nie pasują standardowe stery to rzadkość.
Bardziej szedłbym w kierunku tych zajebistych Predictable Network Interface Names ;]

Offline

 

#6  2016-06-26 18:17:28

  bolverk - Nowy użytkownik

bolverk
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-23

Re: Brak połączenia z internetem

Witam ponownie. Chodzi o to że chciałem aby Debian był moim jedynym systemem operacyjnym. Piszę z telefonu. Jakiegoś screenshota z ifconfiga wrzucę. Ale kartę sieciową widzi. Mój PC łączy się z routerem za pomocą kabla Lan. Nie widzi routera. Mam ustawione połączenie przewodowe. Chciałem zainstalować jakiś firmware dla routera, ale jedyne co znalazłem to atheros a on służy do łączności bezprzewodowej. Dzięki za zainteresowanie tematem.

Oto screenshoty z lspci -v, oraz ifconfig:

http://i65.tinypic.com/10wi6a9.jpg

http://i63.tinypic.com/2aj6jow.jpg

Jak pisałem wcześniej karta sieciowa jest widoczna. Mój debisn PC nie widzi routera z którym się łączy poprzez 1 z 4 portów lan w routerze.

Co skonfigurowałem w kde?  W edytorze połączenia przewodowego w zakładce IPv4 wpisałem ręcznie adres wan, maskę sieci i bramkę. Ale to ni działa więc usunąłem te ustawienia i ustawiłem na samoczynnie.

http://i67.tinypic.com/ar09g.jpg

http://i63.tinypic.com/kcb9j8.jpg

Ostatnio edytowany przez bolverk (2016-06-26 22:17:25)

Offline

 

#7  2016-07-04 22:22:44

  bolverk - Nowy użytkownik

bolverk
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-23

Re: Brak połączenia z internetem

Problem rozwiązany. Chodziło o to że internet miałem tylko gdy restartowałem router (Tplink). A po restartowaniu systemu już nie było połączenia. Problemem nie bylo nic w plikach interfaces czy też networkmanager.conf . Przypomnę swoją architekturę, mam modem kablowy jest on podłączony do routera. Od routera do mojego PC łączy się przez LAN. Wyrzuciłem wszystko co napisalem z interfaces, ustawilem wszystko na samoczynnie(działam w trybie gui), i gdzieś w internecie trafiłem na ten pakiet https://packages.debian.org/search?keywords=r8168-d … p;section=all
i on poprostu dał radę.
Jeśli ktoś ma debiana 8.5.0 jessie i nie ma połaczenia z netem. Radzę osobom z moją architekturą, nie grzebać nic w plikach. Tylko zrestartować router, gdy tymczasowe połaczenie będzie pobrać plik r8168-dkms i go wypakować. Powinno podziałąć w na 100%.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)