Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-05-28 17:32:25

  sqrtek - Użytkownik

sqrtek
Użytkownik
Skąd: /bin/true
Zarejestrowany: 2012-06-14

Instalacja nowego serwera z Ubuntu - problem z dyskami ?

Hej,

Zabrałem się za instalację świeżego serwera od podstaw, problem pojawia mi się w momencie partycjonowania dysku, gdzie nie mam żadnych opcji widocznych odnośnie 'lokalnych dysków' a daje mi możliwość konfiguracji wolumenów iSCSI.

Z Biosu dyski są widoczne, stworzony został raid 10. Testowałem livecd systemu, po załadowaniu systemu live wyświetla mi poprawnie dyski gdy daję 'fdisk -l'. Z czym może być problem?

http://s33.postimg.org/s86g7i6tn/aaaaa.jpg

Oprócz tego próbowałem wersję Ubuntu 14 oraz 16, zawsze zatrzymywałem się na tym samym etapie odnośnie iSCSI.


"Nie pozwól by zgiełk opinii innych ludzi, zagłuszył Twój wewnętrzny głos" ~ Steve Jobs

Offline

 

#2  2016-05-28 17:48:08

  jurgensen - Użytkownik

jurgensen
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-01-26

Re: Instalacja nowego serwera z Ubuntu - problem z dyskami ?

Pewnie instalator nie ma sterowników do kontrolera RAID

Offline

 

#3  2016-05-28 18:10:40

  sqrtek - Użytkownik

sqrtek
Użytkownik
Skąd: /bin/true
Zarejestrowany: 2012-06-14

Re: Instalacja nowego serwera z Ubuntu - problem z dyskami ?

Hmmm naprawdę dziwne, wziąłem teraz na warsztat Ubuntu 12.04.. i tam znalazło mi lokalne dyski. Choć dziwne żeby Ubuntu 14 oraz 16 nie miały sterowników dla serwera HP G7.


"Nie pozwól by zgiełk opinii innych ludzi, zagłuszył Twój wewnętrzny głos" ~ Steve Jobs

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)