Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-02-04 21:07:25

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

[SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

To i ja jak już jest  okazja pozwolę sobie podpiąć się pod temat, u mnie na ff wszystko działa, ale nie działa na palemoon, używam wersji 26.0.2 z tego overlaya https://github.com/deuiore/palemoon-overlay skompilowałem wszystkie polecane tutaj, jak i na forum palemoon pakiety, i na ff działa a na palemoon nie, tzn pokazuje  na palemoon "niby" brak h264, obraz i dźwięk jest, ale tylko 360p,  na ff wszystko działa,  pewnie znów brakuje jakiegoś pakietu o którym zapomniałem, distro Gentoo

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-06 11:55:53)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#2  2016-02-04 21:39:24

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2664

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:27)

Offline

 

#3  2016-02-04 21:52:02

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

@uzytkownikubunt
Jak najbardziej tak wszystkie co do jednego, dodanie tych wartości spowodowało, że na ff ruszyło h264 od kopa, a  na Palemoon u mnie te wpisy nie dają żadnego efektu.

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-04 21:53:09)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#4  2016-02-05 01:38:10

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Pewnie ten Palemon ma zjebane wyjście na Gstreamera, czy coś podobnego.
Firefox jest trędowaty, że chcesz dołączyć do może 50 użyszkodników tego Palemona?

Pytam, bo pamiętam Tor-browser, super przeglądarka, ale praktycznie bez wsparcia i sensownego terminu aktualizacji.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-05 01:39:48)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2016-02-05 09:38:00

  Red_Fedora - Użytkownik

Red_Fedora
Użytkownik
Skąd: Piękna kraina nad Sierpienic
Zarejestrowany: 2013-06-03

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Mnie Palemoon zraził tym że jakimś zjawiskiem nadprzyrodzonym, że większość stron była zwyczajnie rozjechana.
Idea może w porządku, ale wykonanie mnie nie przekonuje.


http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20130812121419/nonsensopedia/images/2/2b/Pinkie_pie.gif
Po co myśleć racjonalnie? Najważniejsze jest to by było zabawnie!

Offline

 

#6  2016-02-05 12:53:10

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

@Jacekalex Używam też ff i jest spoko, ale chce mieć też  Palemoon jako alternatywę dla ff,  bo nie podoba mi się interfejs Australis, niszczenie ludzkich przyzwyczajeń, plus robienie "na siłę" z ff chroma, a nie mam ochoty bawić się z dodatkami dla ff aby przywrócić poprzedni interfejs, pomijając już fakt, że wraz z aktualizacjami ff dodatki po jakimś czasie przestają działać, plus każdy nowy dodatek wgrany do przeglądarki spowalnia przeglądarkę, z tych powodów wolałem zainstalować Palemoon niż bawić się w "dopieszczanie" ff dodatkami do niego,  a co do aktualizacji Palemoon używam od pierwszej  publicznej wersji, jak wersja 26 była w becie też używałem i jest aktualizowany na bieżąco, tak że o wsparcie się nie boje bo nic nie wskazuje na to aby wsparcie miało się posypać, jeśli możesz to przetestuj czy u ciebie trybi h264 na Palemoon bo podejrzewam że to u mnie brakuje jakiegoś pakietu, mimo że wydaje mi się że  wszystkie  potrzebne pakiety skompilowałem, na forum Palemoon ludzie piszą że im działa, z tą różnicą że tam wszyscy mają Debiana lub Ubuntu z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#7  2016-02-05 18:40:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

bo nie podoba mi się interfejs Australis,

Mnie się też nie podoba, wiec go nie używam.

Dodatki spowalniają? to chyba ze wszystkimi przeglądarkami jest tu problem, Chrome czy Opera podobnie się zachowują.

Mam nadzieję, ze rozumiesz, że liczba użyszkodników danej przeglądarki decyduje o ciśnieniu na wsparcie i łatanie błędów.

FF teraz jest na zakręcie, włączają tryb multiprocess, przepisują też dodatki na nowy język, ale tam przynajmniej coś się dzieje, i ktoś te babole łata, tymczasem ten palemon pewnie ma support do innej wersji Gstreamera,
niż masz w systemie, i stąd ta bieda z obsługą h264.

Z resztą kompilowałeś go ze źródła czy instalowałeś binarkę?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#8  2016-02-05 23:59:34

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Jacekalex napisał(-a):

bo nie podoba mi się interfejs Australis,

Mnie się też nie podoba, wiec go nie używam.

Dodatki spowalniają? to chyba ze wszystkimi przeglądarkami jest tu problem, Chrome czy Opera podobnie się zachowują.

Mam nadzieję, ze rozumiesz, że liczba użyszkodników danej przeglądarki decyduje o ciśnieniu na wsparcie i łatanie błędów.

FF teraz jest na zakręcie, włączają tryb multiprocess, przepisują też dodatki na nowy język, ale tam przynajmniej coś się dzieje, i ktoś te babole łata, tymczasem ten palemon pewnie ma support do innej wersji Gstreamera,
niż masz w systemie, i stąd ta bieda z obsługą h264.

Z resztą kompilowałeś go ze źródła czy instalowałeś binarkę?

Odpowiadając na twoje pytanie, tak wiem że istnieje taki dodatek  do ff jak classicthemerestorer, z tym że to jest rozwiązanie tego problemu z Australis tylko połowiczne, bo wyjdzie jedna dwie wersje ff do przodu, i dodatek przestanie działać/straci kompatybilność z daną wersją ff, już parę razy tak miałem z dodatkami do ff dodatek działa >>>aktualizacja ff do nowej wersji jedna lub dwie wersje  wyżej>>> dodatek nie działa i z tego powodu wole uniknąć instalacji jakichkolwiek dodatków do ff jedyne co mam to NoScript, i ze byś mnie źle nie zrozumiał, ja nie pozbywam się całkiem ff na rzecz Palemoon bo wiem że to młody projekt, ale chce mieć Palemoon zainstalowane jako drugą/alternatywną przeglądarkę, i tak jestem świadomy tego że ff ma więcej użyszkodników i devów i szybciej się rozwija, bo tak zawsze było i jest do tej pory, że oryginał ma więcej  użyszkodników od forka, nawet w Debianie niby jest iceweasel a i tak masa ludzi instaluje oryginalnego liska, ale wracając do Palemoon to mam wersje kompilowaną ze źródeł ale wersje binarną też przetestowałem i jest to samo, bo niby mogę "obejść problem" instalując w Palemoon przykładowo Greasemonkey i  skrypt   viewtube  i wtedy odtwarzać yt np przez mpv, ale takie rozwiązanie przez obejście problemu nie jest zbyt fajne, bo raz znów trzeba wgrywać dodatki które spowalniają przeglądarkę a tego wolałbym uniknąć, a dwa  wystarczy że coś zmieni się na stronie yt i cały skrypt przestanie działać, czyli to też jest rozwiązanie tylko połowiczne tak jak te z classicthemerestorerem w ff  teraz działa to spoko, ale ile wersji ff jeszcze podziała to nie wiadomo.   

Pozdro ....


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#9  2016-02-06 02:54:13

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

To napisz może o tym braku h264 na githubie czy w miejscu, gdzie ten projekt Palemon funkcjonuje.

Musisz tam dać jakiś kawałek logu z konsoli, ale z pewnością jak wiadomość trafi do autorów tego forka, to będą mieli szansę coś w tej sprawie zrobić.

Ja podejrzewam, że  ten Palemon nie gada z Gstreamerem, może wymaga innej wersji, niż masz w systemie.

PS
Iceweasel w sensie technicznym nie jest żadnym forkiem, to czysty Firefox ze zmienioną nazwą i logiem, co było spowodowane niezgodnością licencji do nazwy i loga z wytycznymi Debiana.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Iceweasel

Tymczasem ten Palemon, to jest jakiś nowy projekt bazujący na Firefoxie, ale tylko autorzy wiedzą, co w nim zmienili nawet numeracja Palemona jest inna niż Firefoxa.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-06 03:44:15)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2016-02-06 11:53:18

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Jacekalex napisał(-a):

To napisz może o tym braku h264 na githubie czy w miejscu, gdzie ten projekt Palemon funkcjonuje.


Ja podejrzewam, że  ten Palemon nie gada z Gstreamerem, może wymaga innej wersji, niż masz w systemie.

Jak zwykle miałeś racje, skompilowałem dla testu jako drugą starszą wersje media-libs/gstreamer-0.10.36-r2 miałem do tej pory tylko wersje z ~1.6.2 doinstalowałem tą starszą wersje gstreamera jako drugą wersje,  h264 ruszyło od kopa, dzięki za naprowadzenie na właściwe rozwiązanie, i tak jak mówisz napisze o tym devom na githubie, w każdym razie jeszcze raz dzięki za pomoc piwko się należy. http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/beer/smileys-beer-129300.gif

Pozdro.

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-06 12:09:54)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#11  2016-02-06 12:04:38

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2672

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:37)

Offline

 

#12  2016-02-06 12:25:08

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

@uzytkownikubunt  tak 0.10.36-r2 zjadłem zero przy przepisywaniu. Też mi się wydaje że lepiej by wyszli na tym jakby tego cholernego  gstreamera zmienili na coś co nie traci kompatybilności  z wersji na wersje, niczym motywy gtk3 w odradzanym wszystkim dawniej  świetnym a teraz lipnym gnome.

Ostatnio edytowany przez makalega (2016-02-06 12:28:23)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#13  2016-02-06 12:37:00

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2674

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:39)

Offline

 

#14  2016-02-06 12:40:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

Jak zwykle miałeś racje, skompilowałem dla testu jako drugą starszą wersje media-libs/gstreamer-0.10.36-r2 miałem do tej pory tylko wersje z ~1.6.2 doinstalowałem tą starszą wersje gstreamera jako drugą wersje,  h264 ruszyło od kopa, dzięki za naprowadzenie na właściwe rozwiązanie, i tak jak mówisz napisze o tym devom na githubie, w każdym razie jeszcze raz dzięki za pomoc piwko się należy.

Jeżeli wymaga starej wersji Gstremera, to znaczy, ze bazuje na Firefoxie chyba 36 albo wcześniejszej, obecnie Firefox chodzi na nowym Gstreamerze.

Kod:

equery g firefox | grep gst
 [  1]  media-libs/gstreamer-1.6.1

Z resztą w Gentoo przy kompilacji można sobie to wybrać:

www-client/firefox
     Available versions:  38.5.0^d 38.6.0^d (~)43.0^d{tbz2} (~)44.0^d [m](~)44.0^d[1] [m]~45.0_beta2^d[1] {bindist custom-cflags custom-optimization dbus debug egl ffmpeg +gmp-autoupdate (+)gstreamer gstreamer-0 gtk3 hardened +hwaccel +jemalloc3 +jit +minimal neon pgo pulseaudio qt5 selinux startup-notification system-cairo system-icu system-jpeg system-libevent system-libvpx system-sqlite test wifi

Ale binarka z Mozilli już od dawna wymaga Gsreamera-1.xx

Tu masz conieco o starszych Firefoxach:
https://www.mozilla.org/en-US/security/known-vulnerabilities/firefox/

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-06 12:41:18)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2016-02-06 12:49:49

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: [SOLVED] [Gentoo] YouTube w HD na Pale Moon

2675

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:33:40)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)