Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-01-20 21:20:34

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Postfix - kilka problemów

Witam.  Kiedyś kiedyś w sieci znalazłem świetny poradnik - na zasadzie copy paste (niemalże) pozwalający uruchomić serwerek, ze SpamAssassinem, Amavisem itp. Niestety obecnie pod Jessie nic podobnego nie ma. Są tylko różne wariacje - lepsze lub gorsze, a niestety ja nie do końca wie się co się robi.... Przyszło mi więc sklejać z różnych tutków i efekt jest opłakany.
Pierwsza rzecz -
co zrobić, aby Postfix (local) dostarczał pocztę w formacie maildir do /home/vmail/%d/%n/Maildir, gdzie $d to domena $n użytkownik...
Powyższe to mapowanie z dovecota (wirtualni użytkownicy w oparciu o mysql)
Druga rzecz -
Jak odpalić Postfixa - pewnie ze 2 instancje, tak, aby każda miała osobne IP i odbierała oraz wysyłała z konkretnej domeny (również baner serwera musiałby być odpowiedni) Jednym słowem
IP = 1 domena = PTR = baner serwera dla odpowiedniej domeny. 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Offline

 

#2  2016-01-21 12:59:08

  woitekd - Użytkownik

woitekd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-15

Re: Postfix - kilka problemów

cze, jezeli chodzi o zmiane ip itd. dla każdej domeny na inny to tutaj masz to opisane, działa ok: http://wied.it/blog/sender-dependent-default-transp … easy-way.html

Offline

 

#3  2016-01-21 14:34:27

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Postfix - kilka problemów

Wielkie dzięki - połowę zdążyłem zrobić nad drugą się zastanawiałem :)
A co do dostarczania poczty generowanej lokalnie przez crona itp i dostarczanej przez postfix local - ktoś wie?

Offline

 

#4  2016-01-21 19:08:18

  woitekd - Użytkownik

woitekd
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-15

Re: Postfix - kilka problemów

jezeli chodzi o maildir to ja osobiscie kazalbym postfixowi dostarczac poczte przez dovecota.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)