Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-14 19:40:09

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

apache problem

Mam taki problem skasowalem sobie katalog /etc/apache i /etc/apache2 i nie wiem jak je odyskac. Myslalem ze jak zrobie apt-get remove apache to usunie calay pakiet a potem zainstaluje od nowa pakiet i stworzy ten katalog z plikami ale nie dziala:( i nie wie jak mam odzyskac te katalogi konfiguracyjne.

2 pytanie
Jak przemontowac cały system plikow?


...

Offline

 

#2  2006-03-14 19:44:56

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: apache problem

1) "apt-get remove --purge apache" i usuwa wszystko razem z konfigami i potem powinien je zainstalować
2) zależy co odmontować... partycji root się nie da ale np. /usr/bin itp. na siłe się da
"umount -l /dev/hdxy" to się szczególnie przydaje przy cd-rom`ach gdy coś je używa a nie wiesz co
3) po co chcesz odmontować partycję root?
4) a po co usuwałeś konfigi apache`y
5) po co ci dwa apache?

Offline

 

#3  2006-03-14 20:53:18

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: apache problem

Co do pierwszego pytania do dzieki zadziałał Twoj sposob.

A co do 2 pytania caly system plikow mam zamontowany na jednej partcji(dysku) a chce zrobic zeby katalog /home montowal sie na innej partycji (dysku) wiec chce dodac odpowiedni do fstab i przemontoac system plikow.
Dobrze mysle?


...

Offline

 

#4  2006-03-14 22:11:16

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: apache problem

Dodaj wpis do fstab. Pzenieś zawartość katalogu /home na nowy dysk i zamountuj:
mount /dev/hdb /home

Jeśli to hdb. Do tego odpowiednie wpisy w fstab zeby po starcie nie było problemów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)