Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-10-03 19:20:29

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

skaczaca myszka usb na jessie

Witam na starym komputerze z Jessie skacze mi myszka jest to uciążliwe ...to może być skutek ustawienia częstotliwoścu kernela na 1000mhz w jednej opcjii ...problem pojawił się od pewnego czasu . Stał się jeszcze bardziej uciążliwy kiedy wyciągnęlen hd4350 i przeszedlem na integre via chrome ...probowalem wylaczyc akceleracje myszki ale to nie pomoglo niewiem co robic . W kernel 4.2 wkompilowalem moduly do myszek usb


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

#2  2015-10-04 11:14:02

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: skaczaca myszka usb na jessie

Na jaju dystrybucyjnym czy z Aptosida też masz ten problem, czy tylko na samodzielnie kompilowanym?

Pytam, bo mam jajo 4.2.2 - konfig od jajka 2.6.34 niewiele się zmienił, jadę zawsze na make oldconfig i jedyny problem z myszką, jaki widziałem w Linuxach, to było jajo 2.6.13 w Ubuntu (o ile pamiętam), kiedy się co chwila zatrzymywała na sekundę.

Także w ogóle nie czaję, co to są problemy z myszką, chyba że sama myszka jest chora i wybiera się do doktora.

Może coś przekombinowałeś z konfigiem kernela.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2015-10-04 15:48:26

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: skaczaca myszka usb na jessie

Może myszkę pomyliłeś z myszoskoczkiem?

Miałem kiedyś tak samo jak szykowałem kumplowi starego kompa i to była wina myszki. Problem dotyczył przepaści wiekowej między sprzętami. Komputer był od myszki starszy ponad 10 lat. Komputer posiadał interfejs USB 1.1 a myszka była przystosowana do USB 2.0. W teorii powinien nastąpić downgrade interfejsu z 2.0 na 1.1 ale, że myszka była najtańsza i tandetnie wykonana (to była myszka z przeceny za 5 zł) przez skośnookich to coś z tym automatycznym downgrade spaprali i nie zgadzała się prędkość interfejsu między myszką a portem USB komputera.

Myszka sama w sobie prawidłowo działała na sprzęcie nowszym ale na tym starym trupie to nijak nie działała sensownie tylko z przeskokami i trzeba było użyć przejściówki USB => PS2 i było wtedy ok.

Sprawa dotyczyła myszki z przeceny za 5 zł od Chinoli, komputera z 2000 roku na bazie Pentium III 800 MHz/512 MB RAM/G-Force 2 MX 400 i Lubuntu 12.04.x na kernelu 3.2.x

Ostatnio edytowany przez neo86 (2015-10-04 15:49:55)

Offline

 

#4  2015-10-04 19:56:18

  Danio - Zbanowany

Danio
Zbanowany
Zarejestrowany: 2010-04-04

Re: skaczaca myszka usb na jessie

to jest płyta P9m900sata 2 Asrock z 2008r  i ma usb 2.0 .A może trzeba by ustawić opcje POLLING ?


I cóż że dymią krematoria ? toż w nich przetapia się historia...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)