Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-12 15:47:03

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Kiedyś to już było net na hasło

A więc tak w artykułach jest opis jak zrobić serwer pppoe.
No i moje pytanie jest następujące mam go zrobionego i co dalej ??
Natrazie w sieci dostaje neta poprzez maskarade, co musze wpisać w iptables żeby mi to szło najpierw przez ten serwer albo ja coś źle rozumiem :)

Offline

 

#2  2006-03-12 23:43:09

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Kiedyś to już było net na hasło

no pewnie musze jeszcze do tego arta dopisac co nalezy zrobic dalej mianowcie chodzi o to ze trzeba w if-up.d dolozyc skrypty kotre uruchamiaja masqarde dla uzytkownika ktory sie laczy....

Offline

 

#3  2006-03-13 00:40:29

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Kiedyś to już było net na hasło

Ogólnie drąże temat bo chce to wprowadzić w jednej całkowicie bezprzewodowej sieci :) narazie jest 30 userów ale liczba rośnie a przez to że niektóre ap maskują mac nie jest zaciekawie a wiem że niektórzy już próbują się dossać. W sumie za to kasy niebiore ale lubie sobie czasem porozwiązywac problemy :|
Po polsku ogólnie mało znalazłem masz może coś ciekawego in English ??
No albo ewentualnie to http://www.allegro.pl/item90533895_radius_nowosc_be … _zobacz_.html
tylko niewiem czy to kupić czy nie :] narazie jeszcze zbieram materiały.

A tak jeszcze jeden problemik, postawiłem sobie tunel VPN w opraciu o ppp i ssh + ustawienie route (myślisz że dać to do tekstów - pisze o VPN prace licencjacką) i problem polega na tym że jak mam połaczone dwie sieci lokalne
PC1--------internet-------PC2
to z PC1 mam dostęp do kompów w sieci lokalnej PC2 i na odwrót ale jak zróbić żebym mógł z sieci lokalnej PC1
JA-----PC1 
mieć dostęp do lokalnej PC2 i haczyk jest w tym że PC1 nie jest moją bramą do neta tylko stoi na parapecie w moim akademickim pokoju.
Ja sam mam winXP i jest niby jakieś narzędzie pod cmd i nazywa się route, ale wolałbym na nim niepolaegać i teraz pytanie :)
Czy można na PC1 zrobić połączenie wdzwaniane to opisane w twoim arcie tak żebym po połaczeniu miał kolejne połączenie w otoczeniu sieciowym i w ten sposób mieć dostęp do sieci lokalnej PC2, troche to zawiłe....

I kolejne, mogłem dać jakieś numerki :) do tych zagadnień.
Jak mam PC1 to chciałem przekierować konkretny port na adres po drugiej stronie tunelu przez ssh -L wyszło przez redir też wyszło ale jak zrobić to przez iptables bo niemam zielonego pojęcia :) ten myk -t nat PREROUTING wydaje mi się że powinien działać jakbym natował adresy hmmm mam nadzieje że mnie zrozumiesz :]

PS: wydaje mi się że czas na serwerze forum jakoś wolniej płynie :)

Offline

 

#4  2006-03-18 00:01:00

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: Kiedyś to już było net na hasło

A tak ładnie napisałem ;(

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)