Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-08-13 21:53:38

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Najprostszy sposób na ogarnięcie developerskiego lamp-a

Witam, przeczytałem na ten temat kilkanaście poradników i w każdym pisze co innego. Potrzebuje instrukcji, wskazówek jak NAJLEPIEJ zrobić sobie developerskiego LAMP-A na desktopie, a dokładniej, jak uniknąć problemów z uprawnieniami.... Chciałbym mieć strony w katalogu /home/user/public_html

W niektórych poradnikach jest napisane, żeby użyć userdir + chmody, w innych są tylko chmody i zmiana właściciela katalogu, natomiast w jeszcze innym temacie czytałem, że wystarczy zmienić ustawienia dla v-hostów i nie trzeba się bawić w żadne chmody.

W dokumentacji joomli natomiast jest napisane, że nautilius i zmiana chmodów może pokopać zalecane uprawnienia plików i katalogów joomli, jak tego uniknąć?

Kurcze niby każdy mówi, że to takie proste a jak kilka razy próbowałem to zawsze coś nie działało, a to zapisywanie do katalogu, a to phpmydamin...99% poradników też jest do kitu.

Udało się komuś z was zrobić to bez ŻADNYCH problemów w długim okresie? Jeśli tak to pomóżcie ;)

Zależy mi na takiej konfiguracji : Apache + php-fpm + mariadb + phpmyadmin, całość umiem skonfigurować, problem mam z poprawnym ustawieniem uprawnień.

Offline

 

#2  2015-08-13 22:54:15

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: Najprostszy sposób na ogarnięcie developerskiego lamp-a

Jeżeli potrzebujesz tego w celach developerskich na desktopie i nie będzie to widoczne z sieci to https://github.com/mind04/mod-ruid2 może być tym czego szukasz.

Niestety nie podpowiem Ci nic więcej, ponieważ osobiście jeszcze tego nigdy nie wykorzystywałem, ale podobno lawinowo zyskuje na popularności. Gdy ostatnio instalowałem na serwerze popularny panel hostingowy DirectAdmin mod_ruid2 był sugerowanym rozwiązaniem domyślnym dla Apache.

EDIT:

Z tego co widzę jest nawet w repo Wheezy'ego (oldstable) i Jessie (stable)
https://packages.debian.org/jessie/libapache2-mod-ruid2

Ostatnio edytowany przez enether (2015-08-13 22:57:10)

Offline

 

#3  2015-08-18 21:42:03

  Crowman - Gość

Crowman
Gość

Re: Najprostszy sposób na ogarnięcie developerskiego lamp-a

nmarx napisał(-a):

Witam, przeczytałem na ten temat kilkanaście poradników i w każdym pisze co innego. Potrzebuje instrukcji, wskazówek jak NAJLEPIEJ zrobić sobie developerskiego LAMP-A na desktopie, a dokładniej, jak uniknąć problemów z uprawnieniami.... Chciałbym mieć strony w katalogu /home/user/public_html

W niektórych poradnikach jest napisane, żeby użyć userdir + chmody, w innych są tylko chmody i zmiana właściciela katalogu, natomiast w jeszcze innym temacie czytałem, że wystarczy zmienić ustawienia dla v-hostów i nie trzeba się bawić w żadne chmody.

W dokumentacji joomli natomiast jest napisane, że nautilius i zmiana chmodów może pokopać zalecane uprawnienia plików i katalogów joomli, jak tego uniknąć?

Kurcze niby każdy mówi, że to takie proste a jak kilka razy próbowałem to zawsze coś nie działało, a to zapisywanie do katalogu, a to phpmydamin...99% poradników też jest do kitu.

Udało się komuś z was zrobić to bez ŻADNYCH problemów w długim okresie? Jeśli tak to pomóżcie ;)

Zależy mi na takiej konfiguracji : Apache + php-fpm + mariadb + phpmyadmin, całość umiem skonfigurować, problem mam z poprawnym ustawieniem uprawnień.

Hejka!
Tutaj masz sprawdzony i wygrzany poradnik: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/ho … ack-on-debian
Wystarczy przejść go krok po kroku.

Jeśli chodzi o uprawnienia - najłatwiej wykonać to dwiema komendami:
chown -R www-data:www-data /var/www/public_html
chmod -R 775 /var/www/public_html

Pliki z Joomla! wgrywasz bezpośrednio do /var/www/public_html

Nie powinno być problemów.
W razie czego - pisz posta z logiem :)

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)