Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-07-10 07:16:41

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Błędnie wykryty gamepad

Cześć. Podłączyłem pad MantyMultimedia do PC/PS3 (wiem kiepska firma). Efekt jest taki, że wykrył mi wszystkie ważne przyciski poza D-Pad. Działają zwykłe przyciski i analogi. Urządzenie montuje się jako /dev/input/js1 . Gdy odpalam program do kalibracji przedstawia się jako jakaś dziwna firma i nie widzę przycisków odpowiedzialmych za D-Pad. Mam inny jeszcze gorszy pad media techa i on jest wykrywany jako USB-PAD i wszystko działa. Czy jest sposób, żebym wymusił, żeby pad Manty był obsługiwany jako USB-PAD ? Sądzę, że to kwestia tego, że on jest do PC/PS3 i pewnie źle go wykryło. Dzięki za info, nie wiem gdzie mogę to zmienić.

Offline

 

#2  2015-07-14 00:18:56

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Błędnie wykryty gamepad

Hej
Na moje niewprawione oko to Ci nie za bardzo pomogę. Z tego co mówisz to pewnie porostu sterownik jest walnięty i możliwe, że tego nie przeskoczysz przy mojej pomocy.
Ale zacznijmy od początku. Jakiego programu użyłeś do kalibracji? Jeżeli ten wbudowany w KDE to jest mało intuicyjny (przynajmniej dla mnie).

Osobiście polecam jstest-gtk. Jest prosty w użyciu i ciężko coś skopać. Jeżeli tam nie wykryje to może trzeba poczytać coś w necie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)