Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-09 22:19:52

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

router przed serwerem

A więc tak mój serwer stoi za routerem/modemem i ostatnio chciałem coś zmienić w samym routerze którego mam dostęp tylko z lan dlatego chciałem sobie zrobić tunel ssh i okazalo się że jak jestem zalogowany na serwerze i chce się zalogować na ssh ale nie na localhost tylko na ip to wyskakuje mi że połączenie odrzucone jaka moze być tego przyczyna ?? Sam firewall dla penwności wyłączyłem ale to nic niepomogło.

Offline

 

#2  2006-03-09 22:26:21

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: router przed serwerem

a /etc/host.allow i host.deny?
Może tam masz zabronione

Offline

 

#3  2006-03-11 00:18:13

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: router przed serwerem

puste obydwa :)

Offline

 

#4  2006-03-12 23:51:07

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: router przed serwerem

mozesz cos szeszej polaczyc laczyles sie na maszyne ktra jest w tej samej klasie adresowej czy bedac zalogowanym na serweze chiales sie polaczyc do niego po ipm znewentrznym?

Offline

 

#5  2006-03-13 00:24:59

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: router przed serwerem

Będąc na serwerze za routerem próbowałem się połączyć z nim przy pomocy adresu zewnętrznego i się nieda :)


PS:BiExi zbyt żadko się tu pojawiasz :) ale fakt faktów respect...

Offline

 

#6  2006-03-13 01:07:53

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: router przed serwerem

cztli jest tak

--internet ----[router]----- [server]---- lan

no co do mojgo pojawiania sie ma jazd ze studiami jeszcze quzwa znawus jakies proocje gosciu zrobil i anulowal zaliczenia z elektroniki i miernictwa i teraz wszyscy musza to poprawiac promocja kolejna :]

Offline

 

#7  2006-03-13 13:23:05

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: router przed serwerem

Dokładnie tak jak podałaś i router jest transparentny wszystko przekazuje serwerowi, tylko połączenia z lan na 81 porcie i na telnecie przyjmuje.

Że tak zapytam a co studiujesz ??

Offline

 

#8  2006-03-13 16:15:38

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: router przed serwerem

przepraszam że się spytam ale:
skoro masz router to czemu neta udostępniasz (lan) od serwer`a. po co w takim razie ci router?

Offline

 

#9  2006-03-13 18:45:39

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: router przed serwerem

czyli sprawa jese wyjasnila masz router sprzetowy z przkeirowaniem polaczen za pomocom nat'u tak wynika z twojej ostatniej wypowedzi no niestety taki router ma swoje wady i nie wem czy tkiego efektu ktory wlasnie wystepuje w tej sytuacji da sie jakos rozwiazac....

pytanie czy jestes w stanie z zewnatrz sieci zalgowac sie ans erver?

Offline

 

#10  2006-03-13 22:32:52

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: router przed serwerem

Z zwenątrz oczywiście, router ma taką funkcje że przekierowuje wszystkie połączenia co w konsekfencji sprawia że jest wogóle niewidoczy :)

Używam router/modem bo zanim zacząłem się interesować linuxem i zakładałem neo (2 lata temu) miałem okazje na taki sprzęt i nawet nieodebrałem modemu od tpsa, wszyscy na nie wtedy nażekali a mi działało wszystko pieknie. Jak chciałem dowiedzieć się czy moge go jeszcze odebrać dostałem odp negatywną. Więc router/modem został a debian ma proxy/hfsc i w końcu mój brat może grać w Cs'a, gdy na 2 innych kompach ktoś ogląda www.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)