Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-04-02 19:10:29

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Wspomaganie przejrzystości / higieny zasobów danych

Co polecilibyście to porządkowania danych na dysku , zarówno w sensie rozlokowania w odpowiednich katalogach/podkatalogach (double commander) jak i opisy/nazwy/rozszerzenia oraz ikony i symlinki? Jakie aplikacje, zestawy ikon itp? Lubie mieć wszystko bardzo uporządkowane, przejrzyste i solidne by nie czuć że pracuję w bałaganie, w "prowizorce". Szukam apek, które mi ułatwią kreowanie wygodnego i komfortowego środowiska pracy;) Bez wątpienia manipulowanie kolorystyką i wzornictwem ikon ma bardzo dodatni wpływ na poruszaniu się w swoich danych, tym bardziej jeśli ma się ich sporo. Dobrze jest zaznaczać najbardziej istotne dokumenty w określony sposób.

Do porządkowania danych dobrze używać wszelkiego rodzaju managerów plików jak midnight-commander itp., porównywarki zasobów folderów/synchronizatory (meld, rsync), porównywarki treści dok. tekstowych lub pdf (diff-doc, diff-pdf), edytory nazw plików (do masowych konwersji wg reguł), wyszukiwarki duplikatów, apki do masowego kopiowania z weryfikacją sum kontrolnych, bazy dla kolekcji ebooków, np. callibre, itp.

Czego jeszcze można użyć by zwiększyć wydajność, komfort i prestiż swojej pracy oraz estetykę tego na czym się pracuje?:D Co byście polecili?:) Debian strasznie pozytwnie zaskoczył mnie już nieraz bogactwem swojej chojnej darmowej oferty :) Stąd też trudno mi zdecydować a nawet szukać co i ile jest jeszcze warte bo jest tego tak sporo. DLatego prosiłbym doświadczonych userów o jakieś wskazówki czym powinienem się interesować spośród repo?
Uzywam gnome3 gdyby miało to mieć znaczenie...:P

Offline

 

#2  2015-04-02 19:31:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wspomaganie przejrzystości / higieny zasobów danych


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2015-04-03 17:36:37

  MMW - Użytkownik

MMW
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-03-09

Re: Wspomaganie przejrzystości / higieny zasobów danych

Jacekalex napisał(-a):

http://www.techrepublic.com/blog/five-apps/the-five-best-linux-file-system-cleaning-tools/

Bardzo przydatny link - dziękuję. Pozbyłem się zbędnych [mam nadzieję] 750 MB za pomocą BleachBit :)

Offline

 

#4  2015-04-05 21:01:51

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Wspomaganie przejrzystości / higieny zasobów danych

Nie chodzi mi o programy do konserwacji systemu tylko do wydajnego ich porządkowania. Chodzi mi o coś bardziej  w deseń rozbudowanego managera plików typu mc commander z dod. możliwościami i rozmaitymi opcjami automatyzacji czynności, by zrobić kilka rzeczy za jednym razem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)