Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-03-11 00:14:33

  user1 - Użytkownik

user1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-02-21

2 distra, parę podstawowych pytań.

Otóż chcę od nowa zainstalować debiana i obok niego postawić jeszcze inne distro, może archa puki co, i chcę spytać co i jak mniej więcej, jak zrobić żeby dysk był na gpt zamiast mbr ? Bo tam podobno lepiej na więcej partycji, to jak zrobić żeby obydwa distra na gpt były, oraz który system instalować pierwszy ? Jak rozłożyć te partycje wtedy ?

To czekam na wskazówki :)

Offline

 

#2  2015-03-11 01:02:03

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: 2 distra, parę podstawowych pytań.

Jeśli masz nowy komputer z EFI to GPT jest chyba jedynym wyjściem, generalnie w 2015 roku o MBR trzeba się postarać i celowo go utworzyć bo inaczej będzie GPT. Nie ma większego znaczenia który system zainstalujesz pierwszy choć ja osobiście robiłem wszystko w instalatorze Debiana a później drugie distro ale bez gruba. Potem w Debianie update-grub2 i śmiga to juź trochę czasu.

Offline

 

#3  2015-03-11 10:30:42

  user1 - Użytkownik

user1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-02-21

Re: 2 distra, parę podstawowych pytań.

Nie wiem czy z EFI... Ale jak instaluje debiana to zawsze poleca mi mbr, nie wiem jak utworzyć gpt podczas instalacji debiana, prosiłbym o wskazówki

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)