Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-01-03 12:03:04

  Damien - Użytkownik

Damien
Użytkownik
Skąd: okolice Katowic
Zarejestrowany: 2012-07-27

Błędy w grafice gier natywnych

Cześć!

Otóż posiadam komputer z kartą graficzną nVidia GeForce FX 5700 i zainstalowałem do niej zamknięte sterowniki 173xx (po uprzednim lekkim downgradzie kernela i xorgów, bo jak wiadomo, nvidia nadal nie wypuściła sterowników kompatybilnych z najnowszym kernelem i xorgiem). Wiem, że działają, bo po komendzie:

Kod:

glxinfo |grep -Ei '(direct rendering|opengl)'

Otrzymuję:

Kod:

direct rendering: Yes
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce FX 5700/AGP/SSE2
OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 173.14.39
OpenGL shading language version string: 1.20 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL extensions:

Tak więc gdy sobie odpalam np. grę SuperTuxKart (natywną), to grafika w tej grze nie do końca jest normalna, pojawiają się dziwne kolory, jakieś zniekształcenia. Ale gdy odpalam grę Warblade poprzez Wine, ta działa normalnie, płynnie, bezbłędnie, zupełnie jak na Windows. Co może być tego powodem? Jak to naprawić?

Screen:
http://i60.tinypic.com/mvhp8p.png

EDIT: Chyba się trochę pospieszyłem z twierdzeniem, że gry natywne świrują - Wolfenstein ET dla Linuksa działa normalnie, nie ma żadnych dziwnych tekstur... Mimo wszystko liczę, że pomożecie mi z SuperTuxKart. :)

Ostatnio edytowany przez Damien (2015-01-03 12:15:57)

Offline

 

#2  2015-01-03 13:37:32

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Błędy w grafice gier natywnych

A artefakty masz tylko w tej grze czy w innych też? Sprawdź na Openarena albo AlienArena czy problem się pojawia. Ja od kilku miesięcy mam artefakty na Archu w Gnomie już od ekranu logowania na otwartych sterach ATI. Przeszło kilka kerneli, x-orgów i wersji sterowników i ciągle to samo.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)