Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-12-04 01:47:06

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

chromium i klucze api, synaptic

Witam ponownie,

postanowiłem postawić na nowo debiana, z racji tego że poprzedni był obiektem doświadczalnym.

Ściągnąłem netinstall, po instalacji w trybie tekstowym dodałem repo testing. Zainstalowałem xorg, i od razu mate.

Po instalacji chromium wywala mi że brakuje mi kluczy API, nie które funkcje mogą nie działać. Owszem nie działają, chociażby logowanie się w przeglądarce by synchronizować sobie zakładki.


zainstalowałem również synaptica, niestety z menu nie potrafię go uruchomić, po prostu nic się nie dzieje. Z terminala nie odpalał ale tu z pomocą jednego forum dało radę, i spokojnie mogę uruchomić. Fajnie mimo wszystko by działało to z menu.

ah no i broadcom4312, próbowałem chyba wszystkiego co znalazłem w internecie, i nie potrafię go uruchomić. Wcześniej większych problemów nie miałem.

Kata sieciowa pewnie zostanie zamieniona, na taką która sterowniki ma wbudowane, dla ułatwienia sobie życia


laptop to dell 1535

debian jessie kernel 3.2.0-4-686-pae

z góry dzięki za pomoc!


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#2  2014-12-04 08:42:30

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: chromium i klucze api, synaptic

Napisz jeszcze raz z czym i dokładnie jaki masz problem.

W powyższym poście zrobiłeś taki mętlik, że ciężko do czegokolwiek się odnieść.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2014-12-04 09:47:07

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: chromium i klucze api, synaptic

Bardzo przepraszam, późna godzina ;P

Zainstalowałem debiana z netinstall, po instalacji edytowałem repozytorium, by aktualizować sobie distro do testing. Po aktualizacji w trybie tekstowym zainstalowałem xorg i mate.

Pierwszy problem to taki że nie miałem mendżera logowania, zainstalowałem XDM. Niestety w mate-desktop chcąc wyłączyć laptopa, przenosi mnie do ekranu logowania, a chciałbym klikając na wyłącz komputer wyłączyć komputer.


Drugi problem: zainstalowałem chromium i pakiet językowy. Zaraz po uruchomieniu wyskakuje mi informacja że brakuje mi kluczy API, i nie które funkcji mogą nie działać. Nie mogę między innymi zalogować się by synchronizować swoje dane (zakładki, historia itd. ). Podejrzewam że to właśnie wina braku kluczy. Na debianie stable wszystko działało w porządku. Czytałem o tym w internecie, podobno powrót do starszej wersji pomaga, jak to zrobić, by reszta pakietów była z testinga a tylko chromium z stable? A może po prostu da się naprawić ten problem inaczej?



Trzeci problem: synaptic, zainstalowałem go, pojawił się w menu. Nie można go uruchomić, z terminala oczywiście działa i się uruchamia. Podejrzewam że nie da się w ogóle uruchomić żadnej aplikacji jako root z menu, jak by brakował jakiegoś pakietu odpowiedzialnego za wpisanie hasła, mogę się jednak mylić.


Jeśli chodzi o kartę sieciową bezprzewodową, to zmieniłem ją na intel N1030, musze ją zainstalować. Niestety dopiero jutro przed południem lub wieczorem będę miał możliwość ogarnięcia tego laptopa, więc jeszcze nie próbowałem jej instalacji, więc nie wiem czy sobie poradzę czy nie.


Zauważyłem w ogóle że w mat-desktop dużo rzeczy brakuje mimo instalacji pełnej wersji z dodatkami, np. nie mam żadnego programu do konfiguracji  sieci. Po podłączeniu kabla ikonka się nie wyświetla, nie wiedząc czy kabel jest podłączony czy nie.


Możliwe że instalacje zepsułem gdzieś po drodze, nie ma problemu z tym by na nowo to zrobić. Chcę jednak debiana postawić z net install, chce mieć testinga z środowiskiem graficznym, chcę się po prostu tego nauczyć.

Podczas instalacji pomagałem sobie wiki debiana, tam zaznaczyłem żeby tylko zainstalował podstawowy system i laptop, odznaczyłem środowisko graficzne.

Na mate-desktop fajnie mi się pracuje, reszta środowisk jest dla mnie za ciężka. Debiana stable używałem już długi czas, tam miałem gnome a później instalowałem mate, może dla tego wszystko ładnie działało?

Chce mieć czysty system więc jeśli zajdzie potrzeba mogę raz jeszcze odpalić instalacje, jeśli gdzieś błąd zrobiłem.


Z góry dzięki za pomocą, w razie nie jasności proszę pytać postaram się odpisać jeszcze dzisiaj. Jutro będę miał dostęp do tego laptopa i będę się z nim bawił.


Pozdrawiam:)


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#4  2014-12-04 10:24:38

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: chromium i klucze api, synaptic

Co do chromium to nie wim bo nie używam.

Co do synaptica zainstaluj pakiet gksu


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2014-12-05 23:07:09

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: chromium i klucze api, synaptic

System już ogarnął, na spokojnie przysiadłem i póki co działa tak jak chce, mam tylko MATE desktop.

Zaraz zabiorę się za instalacji nowej sieciówki.

Tym czasem nadal problem mam z chromium i brakiem kluczy API, tym samym nie mogę się zalogować w przeglądarce by zrobić synchro.

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem, albo jak powrócić do wersji z gałęzi stabilnej, nie zmieniając przy tym nic prócz przeglądarki?


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#6  2014-12-06 07:59:57

  arturek - Członek DUG

arturek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-08-19

Re: chromium i klucze api, synaptic

compix napisał(-a):

Tym czasem nadal problem mam z chromium i brakiem kluczy API

https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=748867

Naprawione w unstable

chromium-browser (39.0.2171.71-1) unstable; urgency=medium

Nowe chromium jest już w jessie (testing)

Ostatnio edytowany przez arturek (2014-12-07 12:00:10)


Debian “trixie” Xfce

Offline

 

#7  2014-12-07 21:47:45

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: chromium i klucze api, synaptic

o super! dzięki wielkie!

Już wszystko ładnie zrobione mam. Czy u was też MATE lubi zawiesić się? Użycie CPU skaczę do 80-90% i panel mate nie odpowiada. Już dwa razy mi się tak zdarzyło.


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)