Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-11-27 09:30:28

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Zacinanie się klawiatury, powtarzają się znaki.

Witam,

Z tym problem borykam się już od dłuższego czasu, aczkolwiek nie miałem czasu i chęci by się tym zająć. Teraz niestety coraz częściej problem mnie irytuje.

Podczas pisania na klawiaturze, RÓŻNE znaki zacinająca się. Polega to na tym że piszemy coś, i w pewnym momencie jakiś klawisz na stałe jest wciśnięty i pomaga kliknięcie w innym i już przestaje.

Oczywiście fizycznie klawisz nie jest zablokowany.

Działo się to na ubuntu, dzieje się to na debianie, nawet nowa instalacja po drodze była i nadal to samo. Na innych systemach nie zauważyłem problemu, ale może to być spowodowane że zbyt długo ich nie używałem.


Wykluczam uszkodzenie sprzętu, ponieważ klawiaturę tydzień temu zamontowałem NOWĄ, ze względu na to że tamta już nie chciała współpracować po tylko latach ;-)

Laptop dell 1535

debian 7.7 wheezy
jądro 3.2.0-4-686-pae
środowisko: mate 1.6.0


z góry dzięki za pomoc


Jeśli zły dział, proszę o przeniesienie.


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#2  2014-11-27 10:03:02

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zacinanie się klawiatury, powtarzają się znaki.

Klawiatura na PS/2 (wiem, wiem) czy USB? Może jednak winny jest sprzęt, ale po stronie gniazda?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2014-11-27 10:10:10

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: Zacinanie się klawiatury, powtarzają się znaki.

PS/2, w laptopie na takiej zasadzie to działa, ale mogę się mylić. Gniazdo wyczyściłem dokładnie, spróbuje przelutować w wolnej chwili ale musiałbym rozebrać całego lapa i płytę wrzucić na podgrzewacz, więc wstępnie wolałbym sprawdzić inne rzeczy ;p

Dziwny objaw właśnie na gniazdo, że zacina się raz na jakiś czas, teraz np mam spokój od ponad godziny, a właśnie całe czas piszę.


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#4  2014-11-27 10:20:34

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Zacinanie się klawiatury, powtarzają się znaki.

compix napisał(-a):

więc wstępnie wolałbym sprawdzić inne rzeczy ;p

Jak masz wolny port USB, to możesz spróbować podłączyć tam klawę i zobaczyć, czy problem będzie się powtarzał.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2014-11-27 10:40:03

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: Zacinanie się klawiatury, powtarzają się znaki.

Właśnie tak pracuje, ale tutaj jeśli będzie działać to nie wykluczy między innymi sterownika w debianie, bo będzie inny jak dobrze rozumiem tak?


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

#6  2014-11-27 12:37:08

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Zacinanie się klawiatury, powtarzają się znaki.

Sprawdz czy tasma od klawiatury sie nie wysunela.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#7  2014-11-27 12:40:15

  compix - Użytkownik

compix
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-25

Re: Zacinanie się klawiatury, powtarzają się znaki.

Sprawdziłem już kilka razy, po drodze klawiaturę w lapie wymieniłem sam, i tutaj wszystko jest okej. Jestem po czyszczeniu gniazda, sprawdzam. Raz już się zaciął..


edit: jak sądziłem na klawiaturze USB wszystko jest okej, albo miałem takie szczęście że nic się nie pojawiło.

sprzętowo prócz KBC i biosu jest okej. KBC ze względu praktycznych nie przelutowałem. Mam zamiar zaktualizować BIOS, ale pod dosem czy innymi wynalazkami wyskakuje mi komunikat że nie mam akumulatora włożonego, a mam z tym że nie jest w najlepszej kondycji. W wolnej chwili przy okazji może konserwacji zaprogramuje bios programatorem, jeśli znajdę najnowszy w innej postaci niż .exe


Jeśli ktoś jakieś pomysły ma, proszę o jakieś sugestie :)

Ostatnio edytowany przez compix (2014-12-11 08:51:08)


' jeden człowiek przed klawiaturą budzi większy respect niż zawodowa armia`

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)