Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-10-27 10:44:37

  Damien - Użytkownik

Damien
Użytkownik
Skąd: okolice Katowic
Zarejestrowany: 2012-07-27

Jak sprawić, by Virtualbox zauważył podłączoną drukarkę?

Z góry przepraszam, jeśli w złym dziale ten wątek umieściłem. Otóż mam do mojego komputera z 2003 r. podpiętą drukarkę Lexmark X3350 (w systemach traktowaną jako Lexmark 3300). Niestety nie posiada ona żadnych sterowników dla Linuksa. Na komputerze stoi Debian testing ze środowiskiem Xfce. Wpadłem na pomysł, że nie muszę korzystać z niewygodnego rozwiązania jakim byłaby instalacja dwóch systemów obok, więc postawiłem Windowsa na wirtualnej maszynie (za pomocą Virtualbox). Niestety jednak nie potrafię udostępnić tej maszynie mojej drukarki, gdyż w ustawieniach maszyny nie ma dostępnych urządzeń podpiętych przez USB, chociaż drukarka cały czas jest podłączona. Wszedłem więc w ustawienia drukowania i kliknąłem "dodaj", aby dodać drukarkę. Ku mojej uciesze pojawia się tam moja drukarka, ale żeby ją dodać, system szuka najpierw sterowników, ale jako, że ich nie ma, to po pewnym czasie przestaje i nic się nie dzieje. Wydawałoby się, że skoro nie ma sterowników, to nie ma prawa działać na maszynie wirtualnej. Jednak kiedyś gdy na laptopie też z Debianem postawiłem Windowsa na wirtualnej maszynie, ale tym razem z pomocą VMware, to bez żadnych sterowników mogłem użyczyć mojej drukarki (tej samej) temu Windowsowi i co najlepsze, po instalacji sterowników do drukarki w wirtualnym Windowsie, normalnie drukowała! Mógłbym zmienić zatem Virtualboksa na VMware, ale niestety ten wymaga, aby procesor był 64-bitowy, a w komputerze jest tylko x86. Dlatego proszę o pomoc, jak mogę zmusić, aby ta drukarka była widoczna dla VirtualBoiksa bez sterowników. No chyba, że jest sposób, jak uruchomić VMware na x86, to wtedy z chęcią się przerzucę. Jestem już tak blisko celu, że nie może się nie udać!

EDIT: Ok, można zamknąć. Okazało się, że zapomniałem dodać się do grupy "vboxusers". Teraz drukarka normalnie pojawia się w urządzeniach USB w VirtualBoksie i "wirtualny" Windows normalnie ją widzi i można już drukować. :)

Ostatnio edytowany przez Damien (2014-10-27 18:50:25)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)