Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2014-09-21 12:35:42

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Choć kompletne nagłówki HTTP byś do przeglądarki odesłał... (Content-Type, itp.). Mega upośledzone coś Ci wyszło ;)

//EDIT: O składni HTMLa już nawet nie wspomne.

Offline

 

#27  2014-09-21 13:02:43

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Piotr3ks napisał(-a):

fervi napisał(-a):

https://www.indiegogo.com/projects/caesaria-divide-et-empera
Fervi

A dlaczego akurat ten projekt wspierać? Masz jakieś powiązanie z tym projektem?

Nie, ale ostatnio (no, parę dni temu) na osworld było, że zbierają kasę
Może przelać w teorii na dowolny projekt (o ile będzie chciał), tylko to musi być projekt rozwijający się. Dodatkowo kwota 10.000$ jest mniejsza niż 120.000$ (którą chcieli Panowie za dobrą grę - 0AD). Oczywiście można się sprzeczać czy w ogóle opłacać projekty Open Source, ale są to projekty, z których wszyscy korzystamy i liczę ewentualnie (przecież kod udostępniłem, mogę go pocałować w pompkę) na jakąś symboliczną kwotę co najwyżej.

No, chyba, że masz lepszy projekt, to wrzuć (może zrobić temat z rozwijającymi się projektami, do których będzie można wrzucić parę drobnych)

@Milyges
Tzn. znam dość dobrze podstawy HTML'a i jakoś specjalnie błędów chyba nie narobiłem. Oczywiście plik wynikowy jest dość prosty, ale sprawny i spełnia to co ma spełniać (dawać informacje, być prosty, bez żadnych wodotrysków). Zresztą nie znam jakiegoś magicznych zasad klepania kodu

Fervi

Offline

 

#28  2014-09-21 13:13:24

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

fervi napisał(-a):

Tzn. znam dość dobrze podstawy HTML'a i jakoś specjalnie błędów chyba nie narobiłem. Oczywiście plik wynikowy jest dość prosty, ale sprawny i spełnia to co ma spełniać (dawać informacje, być prosty, bez żadnych wodotrysków). Zresztą nie znam jakiegoś magicznych zasad klepania kodu

No chyba nie dosc dobrze :] znaczniki sie zamyka, a jesli znacznik jest nieparzysty to sie robi

Kod:

<jakis_nieparzysty_znacznik />

Do tego pasowaloby wyslac pelne naglowki http. Jak juz cos zamierzasz tworzyc to zrob to porzadnie ;)

To ze zupe mozna zjesc widelcem/sitkiem nie znaczy ze tak sie powinno jesc


Poza tym probowales to uruchomic w momencie gdy nie ma pliku index.html? Panie developer - podstawowe bledy. Nie wspominajac o samej skladni skryptu:

Kod:

free -m | grep Mem | awk '{print $1, $3, "/ " $2, "; Wolne: " $4}'

Po co Ci tu grep i awk? :>

Tutaj plik "html" wygenerowany przez Twoj skrypt
A tutaj jego sprawdzenie


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#29  2014-09-21 13:44:37

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Co do sprawdzenia, nie wnikam w Warningi, ale w Errory - moim zdaniem oprócz zamiany </body> z </html> jest reszta dobrze (z kodu), nie wiem czemu on widzi niedokończone zamknięcia tagów

Grep i Awk jest po to, by ładnie przedstawić dane (nie za pomocą suchych liczb, a za pomocą ładnych liczb :P <zajęta pamięć> / <Cała pamięć>

Nie widzę też nieparzystych znaczników, a <br> i <hr> nie trzeba zakańczać. No i od biedy można się dowalić do meta; gdzie nazwy i liczby nie są w cudzysłowach, ale tak Bash mi robi :P

Fervi

Offline

 

#30  2014-09-21 14:54:29

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Dziwnych zasad? Kpisz? O standardach słyszałeś? http://validator.w3.org/

//EDIT: Mój ostatni post tutaj, nie będę więcej karmił :)

//EDIT 2: Chcesz kasę za skrypt który pisze się około minuty-dwóch? :D Ty też dotujesz jak ci ktoś pomoże? :)

Ostatnio edytowany przez milyges (2014-09-21 14:55:01)

Offline

 

#31  2014-09-21 14:59:34

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Fervi - skoro pretendujesz do miana developera, bawisz sie w budowanie linuksow i inne duperele to zacznij od podstaw

Kod:

SERWER:~# free -m | grep Mem | awk '{print $1, $3, "/ " $2, "; Wolne: " $4}'
Mem: 3191 / 4051 ; Wolne: 860
SERVER:~# free -m | awk '/Mem/ {print $1, $3, "/ " $2, "; Wolne: " $4}'
Mem: 3136 / 4051 ; Wolne: 914
SERVER:~#

To raz. Dwa co to znaczy, ze "Bash mi tak robi"? Moze po prostu nie potrafisz uzyc znaku ' albo wyeskejpowac " ;] I standardy sa po to zeby ich przetrzegac ;]

I podobnie jak milyges - nie karmie, bo i tak cycki opadaja


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#32  2014-09-21 15:14:48

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

To, że robię coś sobie w czasie wolnym, nie czyni ze mnie developera (przynajmniej nie profesjonalnego), nie wiąże jakiś specjalnych uczuć z programowaniem

Są pewne standardy, które określają jak ma kod wyglądać, co jednak nic nie zmienia. Najczystszą podstawą HTML'a są znaczniki, z których większość się zakańcza przez "/"
Pewnie, można dodać kodowanie, miliony komentarzy, linki do dokumentacji itd. Ale nie jest to ani projekt komercyjny (w zasadzie napisany w 10-20 minut), ani dla każdego (wymaga podstaw HTML i Bash). Napisany jest tak, jak w wielu książkach się uczy HTML'a, a to, że są standardy, które się uwzględnia (szczególnie przy komercyjnych projektach) to insza sprawa, nie muszę być w HTML biegły (wystarczy, że wiem jak się robi podstawowe rzeczy

Podobnie mam z Bashem - znam Basha na tyle, na ile potrzebuję. Jak pokazałeś Winnetou - można nie używać do tego grep'a, niemniej ja używam grepa bo tak zostałem wyuczony przez internet :P. Podstawą dla mnie jest rozwiązanie jakiegoś problemu, a to, czy ma 3 linijki czy 10 - bez różnicy (chociaż poprawność wymagałaby jak najmniejszej liczby linijek). Dobrze, że nie widziałeś mojego skryptu na przekazywanie drukarek bo byś na zawał zszedł

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-09-21 15:20:20)

Offline

 

#33  2014-09-22 05:48:27

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

winnetou napisał(-a):

znaczniki sie zamyka, a jesli znacznik jest nieparzysty to sie robi

Kod:

<jakis_nieparzysty_znacznik />

Pierniczysz Waść głupoty jako Piekarski na mękach - pomylił Ci się HTML z takim dziwnym tworem zwanym XHTML.
A wykaz znaczników których nie musisz/nie możesz zamykać możesz sobie znaleźć na w3 - w wolnej chwili sobie zerknij. Szczególnie nie wolno zamykać hr i br (nie: "nie trzeba" a "nie wolno").

Cudzysłów  w wartości atrybutu (w tym przypadku w 'meta') też nie jest konieczny o ile zapis wartości nie wykracza poza pewien zakres znaków (też w sposób przystępny na w3 opisany)

Warto więc przed wypowiedzeniem się sprawdzić czy się coś wie na zadany temat... jak widać dotyczy to nie tylko początkujących ;)

Pomijając brak DOCTYPE w pliku jest dokładnie jeden błąd o którym Fervi zresztą już wspomniał - poza tym plik wygląda na całkiem ładny HTML 4.01 Transitional. I do tego mi żaden walidator nie jest potrzebny...

Uwaga - moja wypowiedź dotyczy wyłącznie wynikowego HTML-a!.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#34  2014-09-22 23:07:13

  Renia - Użytkownik

Renia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-29

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Mnie przypadł do gustu Monitorix: http://www.monitorix.org/screenshots.html

Offline

 

#35  2014-09-22 23:13:25

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Renia - ciekawa zabawka, az sobie potestuje :)


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#36  2014-09-23 20:07:26

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Zdalny monitoring parametrów pracy serwera...

Dzięki fervi, jednak coś nie halo...
free -m w pierwszym wierszu pod "free" zwraca "linuksowe" free... Czyli niewiele... Mnie inetersuje pamięc dostępna dla aplikacji (czyli free + ta używana do cachowania dysku). Drugi wiersz -/+ buffers/cache. Poprawiłem sobie.
Również temperatura procka, nie "Core 0", a "Core0" (spacja ci się wkradła).
W linijce od "dysków" wywalało mi tylko jeden (sdb - pierwszy dostępny). Poprawiłęm i osobno sobie wyświetlam sdb i sdc :)
Oj w każdym miejscu babol ;P Jednak dzięki!

I zainstalowałem sobie lighttpd - działa piknie jak na moje potrzeby!


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&amp;do=get&amp;target=banner.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)