Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-12-27 13:49:52

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

drivers/char/tty_ioctl.c: In function `n_tty_ioctl':
drivers/char/tty_ioctl.c:397: warning: unused variable `flags'

  CC      net/ipv4/fib_hash.o
net/ipv4/fib_hash.c: In function `fib_get_idx':
net/ipv4/fib_hash.c:978: warning: initialization from incompatible pointer type
net/ipv4/fib_hash.c:981: warning: assignment from incompatible pointer type

  CC [M]  fs/smbfs/inode.o
fs/smbfs/inode.c: In function `smb_fill_super':
fs/smbfs/inode.c:563: warning: comparison is always false due to limited range of data type
fs/smbfs/inode.c:564: warning: comparison is always false due to limited range of data type

  CC [M]  sound/oss/ad1848.o
sound/oss/ad1848.c: In function `ad1848_detect':
sound/oss/ad1848.c:1581: warning: `check_region' is deprecated (declared at include/linux/ioport.h:121)
sound/oss/ad1848.c: In function `probe_ms_sound':
sound/oss/ad1848.c:2531: warning: `check_region' is deprecated (declared at include/linux/ioport.h:121)

wie ktoś moze o co chodzi?
oss-a nawet próbowałem wywalić a i tak sie kompiluje :/

kompa uzywam raczej do przeglądania netu i rozrywki a wiec czy smbfs bedzie mi potrzebne no i o co chodzi z tym ipv4 i tą konsolą?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#2  2005-12-27 14:04:14

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

IPv4 to protokół internetowy, obecnie używany. Podejrzewam, że jeśli nie skompilujesz modułów związanych z IPv4, to Internet może Ci nie działać.
Ale jeśli takie błędy występujące podczas kompilacji nie przerwą tego procesu, to na 99% kernel będzie pracował prawidłowo.

Offline

 

#3  2005-12-27 14:13:32

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

To że jest to protokół sieciowy to wiem wiem też że na tym kernelu da się pracować lecz chciałbym zrobić jajko bez błędów zeby w trakcie pracy sie cyrki nie działy... z checią bym tu wrzucił mojego configa lecz troszke to długie jest :/


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#4  2005-12-28 13:30:35

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

Ktoś mi w końcu pomoże?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2005-12-28 13:52:03

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

Może terefere skonkretyzuj pytanie - dokładniej.
Przeczytaj sam swoje pytanie i zastanów się na jakie pytanie chcesz uzyskać odpowiedź.  Widze że chcesz coś kompilwać, coś mówisz o jajku IPV4 ale co chcesz uzyskać to za ch.... nie wiem.
Pozdrawiam

Offline

 

#6  2005-12-28 14:08:29

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

Oki a więc chodzi o to ze nie wiem dlaczego występują powyższe błędy nieważne jak kompiluje jajo zawsze one mi wyskakują.

Jeśli chodzi o ipv4 wole nic z nim nie kombinować ponieważ nie wiele wiem o jego działaniu... najchetniej usunoł bym z jajka to co powoduje błedy gdybym tylko wiedział co to i czy tak można.

z tty i oss-em podobnie

czy system plików smbfs moge po prostu usunąć z jaja jeśli PC-ta uzywam jako stacje roboczą?

i co to jest ten ad1848

Błędów związanych z inode.o było więcej m. in. SCSI sie na nim wykoleiło ale je po prostu usunolem gdyz nie uzywam



I przy okazji który sterownik do radeona 9600 powinienem ładowac do jaja ten stary czy może nowy.

Sorki za niejasności ale :/ lipa jest


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#7  2005-12-28 14:39:13

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

Jeśli chodzi o ipv4 - to wystarczy w google wpisać a jeśli chodzi np. o wkompilowanie odpowiednich opcji w jajko by nasz debian był fajnym routerem i dosatecznie zabezpieczonym to polecam: http://bogdan.agh.edu.pl/referaty/cbq/Referat.pdf
Jest wiele innych dobrych opisów ale tu masz jeszcze stantardową kompilację jajka. A jeśli biega o same przekompilowanie jejczyska to prościej niż  debianie się już nie da Biexi w artykułach czy FAQ opisała.
Jeśli chodzi o twoje błędy to moim zdaniem coś jest źle pozaznaczane w configu jajczyska - zapewnie przechodziłeś ze starej wersji jaja na nową - trzeba troche pogmerać samemu. Weź oryginalnego configa porównaj z nowym i cośwyjdzie.

(czy system plików smbfs moge po prostu usunąć z jaja jeśli PC-ta uzywam jako stacje roboczą? ) oczywiście że możesz ale ma to swoje konsekwencje późniejszej współpracy z windami

wystarczy w google wpisać   radeon 9600 i masz : http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4& … 133&kom=1 a decyzje sam podejmuj czy stary czy nowy

Offline

 

#8  2005-12-28 15:21:48

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

Ja mam jeszcze pytanie czy to jądro w ogóle się tworzy?
Te komunikaty to nie błędy, ale ostrzeżenia o niezupełnej zgodności kodu ze specyfikacją iso języka c, ale jeśli się kompiluje do końca to dobrze. Np. chyba, żadnej aplikacji pod qt3 nie da się skompilować na gcc4 bez "warningów".
Co do oss to można wywalić to zupełnie i zapomnieć o tym. Natomiast wersja sterowników do ati, którą należy instalować, zależy od wersji jądra, i np. do 2.6.14 najepiej instalować najnowsze, ze względu na kompilację modułu fglrx do jąra.
Przykładowy opis budowy jądra w debianie znajduje się w Debian Reference.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2005-12-28 16:39:37

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

Guzzi bez urazy ale co do twojej wypowiedzi to powiem ci tak... to żę nie czuje sie aż tak mocny z wyżej wymienionego tematu jak ty nie oznacza ze nie wiem co to jest google i jak się go uzywa... tak wiec moje pytania niepoleciały ot tak z palca lecz najpierw starałem sie samemu rozwiązać problem.

Ja mam jeszcze pytanie czy to jądro w ogóle się tworzy?

Kompilacja choć z powyzszymi błędami przebiega do końca jajko sie tworzy i nawet działa

Jeszcze takie pytanie w wersji 2-6-8 fglrx też jest wbudowywany w kernel jak sie użyje nowego sterownika?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#10  2005-12-28 16:53:59

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: kompiluje kompiluje i za każdym razem to samo

Sterowniki do ati są oprogramowaniem na niewolnej licencji i nie ma ich w sarge, a binarnego modułu do jądra nie ma w ogóle w debianie. Jak kompilujesz jądro to nie ma sensu zabawa w paczki ze sterami tylko polecam instalować instalatorem ati.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)