Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-07-29 21:59:39

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

[solved] Heroes 3 dla Linuksa aplikacja pacza 1.3.1a

[edit] Nie ma problemu, po prostu opisałem rozwiązanie i wrzucam dla potomnych :-). [/edit]

Kod:

Dziala dla heroes3 w wersji 1.2
wersje mozna sprawdzic 
heroes3 --version

0. W folderze instalacyjnym (domyślnie /usr/local/games/Heroes3/)
   sa pliki heroes3 i heroes3.dynamic, zrób ich kopie bezpieczeństwa
   dla przykładu dla domyślnej instalacji: (celowo bez tagow 'code' :P)
cp /usr/local/games/Heroes3/heroes3 /usr/local/games/Heroes3/heroes3.backup
cp /usr/local/games/Heroes3/heroes3.dynamic /usr/local/games/Heroes3/heroes3.dynamic.backup

1. Najważniejsze ściagnij paczke heroes3-1.3.1a-unified-x86.run (najwazniejsze - ma byc unified).
(na dzien 28.07.2014 dziala http://babelize.org/download/lokigames/updates/hero … ified-x86.run)

Kod:

wget http://babelize.org/download/lokigames/updates/heroes3/heroes3-1.3.1a-unified-x86.run

2. Rozpakuj (wywali błąd, ale chodzi o to żeby wyciągnąć binarki).:

Kod:

_POSIX2_VERSION=199209 ./heroes3-1.3.1a-unified-x86.run --keep

3. Wejdzmy do folderu z plikiem "pacza"

Kod:

cd heroes3-1.3.1a-unified-x86/data/

4. Patcher loki nie działa do końca tak jak należy, firma używala znanego sposobu paczowania binarek xdelta
   Program xdelta przyjmuje 4 parametry, pierwszy definiuje akcje (teraz będzie to akcja "patch"),
   pozostałe 3 parametry to pliki na których działamy.
   
   xdelta patch <<PLIK_PACH>>  <<ORYGINALNY_PLIK>> <<WYNIKOWY_PLIK>>

Przykład użycia:

Kod:

   xdelta patch heroes3.0 /usr/local/games/Heroes3/heroes3.backup /usr/local/games/Heroes3/heroes3
   xdelta patch heroes3.0 /usr/local/games/Heroes3/heroes3.dynamic.backup /usr/local/games/Heroes3/heroes3.dynamic

Jeżeli zadziała to nic nie zostanie wyplute na terminal, jeżeli coś tam zostanie wyplute na terminal to ... hmm "u mnie działa" :-).

Teraz

Kod:

$ heroes3 --version
Heroes of Might & Magic III 1.3.1a

Teraz też gra będzie uruchamiała się na pełnym ekranie, można to to wyłączyć i uruchamiać gre przez

Kod:

heroes3 -w

Inne parametry tradycyjnie dostepne pod

Kod:

heroes --help

W folderze z paczka jest tez drugi komplet binarek nazwany heroes3.1 i heroes3.dynamic.1
Domyslam się że pliki są do upgrade z wersji 1.3.1 do 1.3.1a (ale to tylko moje zgadywanki, pewien nie jestem i nie obiecuje, nie wiem, nie znam się ... zarobiony jestem).

Ostatnio edytowany przez gindek (2014-07-29 22:03:23)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)