Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-12-26 14:07:18

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Windows i linux - instalacja myszy.

Oto dwie wersje wydarzeń.
założenia: kupiona nowa mysz, E5, 3 przyciski i rolka... (mysz optyczna)

epizod 1: Windows
-wypiąć starą szeregową, wpiąć nową do PS/2
-windows się pluje - masz nowy sprzęt. podaj mi plytke z systemem MG wkłada płytkę ojoj, chyba nie ma tu takich sterowników chwila póxniej, po ręcznym wskazaniu miejsca ze sterami O! ten nowy sprzęt to mysz standardowa
Efekt mysz nie działała, a w "hardware manager" był wykrzyknik, że to nie jest urządzenie plug and play i nie będzie działać. Aktualizacja sterowników przez manager urządzeń - wypluło, że nie ma sterów do biosu  (SIC!) i wywaliło na ekran tryb graficzny 16kolorów 640x480.
Ponowne właczenie winzgrozy, [i]OO! masz nowy sprzęt - cała lista typu "zasilacz", "zegar systemwy", "procesor numeryczny". pół godziny isnatlowania , a mysz jak nie dizałał ,tak nie działa. Wpiąłem starą mysz szeregową - po niej (jednocześnie były) tą nową - i system wykrył obie - instalka sterów już bez problemu.
efekt - nerwy i działjąca mysz. swoją drogą - ciekawe, żebny w produkcie pana Gatesa zianstalowac mysz na innym porcie, musisz ją wpiąc kiedy poprzednia jeszcze działa.

epizod2: Linux (Debian)
wypiąć starą mysz szeregową, wpiąc nową PS/2.
cd /etc/X11
mcedit xorg.conf
zamienić /dev/ttyS0 na /dev/psaux
zamienić protokół "Microsoft" na "PS/2"
uruchomić serwer X-ów.
efekt - działa bez problemów.


---
Do czytelnika należyt wybranie systemu barziej user-friendly ;)

Offline

 

#2  2005-12-26 17:30:58

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Windows i linux - instalacja myszy.

Jeżeli port ps2 miałeś od początku to w wingrozie też nie powinno być problemów, tym bardziej jak miałeś XP. Należy tylko poczekać i nie spieszyć się. Miałem podobną sytuację przy podłączaniu myszy USB (brak ps2) poczekałem, system poprosił o płytkę, dostał, poprosił o systemową, dostał, doinstalował co trzeba i gotowe.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2005-12-26 19:37:02

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Windows i linux - instalacja myszy.

winXp to co innego - ja mam win98.
I on nigdy nie znajduje na oficjalnej płytce sterów. nawet zaraz po instalacji całego systemu nie potrafił znaleźc niczego z własnego cd.

A cały szczegół tkwi w tym, że przez całe lata miałem mysz szeregową - w sumie to dlatego, że była najwygodniejsza (mimo, że berz rolki scrolla) jaką kiedykolwiek używałem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)