Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-06-19 15:05:39

  R0bby - Użytkownik

R0bby
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-06-19

Uruchomienie OWFS

Witam wszystkich po raz pierwszy :)

Mam problem z uruchomieniem pakietu do obsługi magistrali 1-Wire OWFS. Świeża instalacja systemu Wheezy na terminalu HP 5310. Czujnik DS18b20 podłączony do ttyS0 za pomocą interfejsu DS9097 (4 diody, 1 rezystor). Czujnik pracuje poprawnie - sprawdzane programem DIGITEMP.  Po zainstalowaniu pakietów OWFS wszystko jest OK, do czasu modyfikacji konfiga /etc/owfs.conf. Po zahaszowaniu urządzenia FAKE i odhaszowaniu fizycznego portu ttyS0 nie uruchamia się program owhttpd i owftpd.

Wszystkie 3 poniższe programy z pakietu przy uruchamianiu zarówno z palca jak i ze skryptów /etc/init.d/* nie pokazują żadnych błędów. Ale uruchamia się tylko owserver. W logach żadnej informacji.

Kod:

uname -a
Linux hp 3.2.0-4-486 #1 Debian 3.2.57-3+deb7u2 i586 GNU/Linux

Kod:

ii  owftpd                   2.8p15-1          i386              FTP daemon providing access to 1-Wire networks
ii  owhttpd                  2.8p15-1          i386              HTTP daemon providing access to 1-Wire networks
ii  owserver                 2.8p15-1          i386              Backend server for 1-Wire control

Jakieś pomysły?

Pozdr.
Robert

Offline

 

#2  2014-06-20 20:52:19

  eddie.t.h - Nowy użytkownik

eddie.t.h
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2014-06-20

Re: Uruchomienie OWFS

Witaj!

Walczyłem dzisiaj z tym samym problemem ale w końcu wygrałem :)
W pliku /etc/owfs.conf zamiast

Kod:

device = /dev/ttyS0

wpisz

Kod:

passive = /dev/ttyS0

.
Co prawda owftpd i tak segfaultuje ale na szczęście nie będzie mi potrzebny...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)