Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2014-04-09 20:38:23

  korekorek - Użytkownik

korekorek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-08

Re: nie mam internetu i nic nie mogę zinstalować

coś się ruszyło, dzięki ArnVaker :) wvdial nie chce iść bo pakiet ppp nie jest zainstalowany. Gdebi nie instaluje się ponieważ brak gdebi-core. Modemmanager też nie bo tym razem brak libglib2.0. No cóż pewnie tak jak mówisz muszę ściągnąć i spróbować zainstalować ppp i później coś jeszcze to może coś  się uda.

Ostatnio edytowany przez korekorek (2014-04-09 21:09:14)

Offline

 

#27  2014-04-09 20:39:22

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: nie mam internetu i nic nie mogę zinstalować

Musisz w takim razie ściągnąć ppp i zainstalować razem z wvdial (lub wcześniej). Normalnie zależnościami zajmuje się menedżer pakietów, ale skoro instalujesz ręcznie…

Offline

 

#28  2014-04-11 17:30:16

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: nie mam internetu i nic nie mogę zinstalować

A gdyby tak jakiś laptop? Bo skoro masz kompa z internetem, to zakładam że siedzisz tam pod windowsem. Dlaczegoby nie wpiąć modemu z Aero2 do tego drugiego kompa i po prostu nie udostępnić tego połączenia po lanie? Wtedy gniazdko ethernetowe kompa z windowsem spinasz z gniazdem kompa z debianem, robisz najbanalniejszy reboot i chodzić powinno ;) Zakładam, że działasz pod XPkiem ;>

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)