Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-03-06 21:27:01

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

win 7 reinstalacja - obraz iso z aktualizacjami

Nie jestem na bieżąco a musze win7 przeinstalować i mnie krew zalewa jak pomyśle ile aktualizacji i restartów kompa będzie mnie to kosztowało bo moja płytka oem do tego systemu była kupiona zaraz po wyjściu tego systemu na rynek. Czy jest jakaś możliwość dorwania ze strony MS obrazu iso ze zintegrowanymi uaktualnieniami albo przynajmniej sp1?

Offline

 

#2  2014-03-06 21:46:38

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: win 7 reinstalacja - obraz iso z aktualizacjami

Polecam qt4-fsarchiver
Najpierw zainstaluj system, sterowniki, wszystkie dostępne aktualizacje i potem użyj ww narzędzia.
Wypalasz ISO na CD lub USB, bootujesz i robisz obraz partycji systemowej do pliku. Ja tak kilku osobom zrobilem, plik zapisałem na DVD i wsio. Jak będą mieli potrzebę reinstalacji to format systemowej, znowu boot i wczytanie pliku z obrazem partycji. Komp się włącza i masz "czysty, świeży" system.

Offline

 

#3  2014-03-06 21:57:27

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: win 7 reinstalacja - obraz iso z aktualizacjami

@BlackEvo ale do tego trzeba mieć najpierw "świeży" system. A jak Bitels chce/musi przeinstalować to znaczy że nie jest on już taki świeży ;)
@Bitels - SP1 możesz zassać ze strony M$ ale czy jest coś takiego jak Autopacher (który kiedyś królował dla win XP) to ciężko powiedzieć (w sieci nie widzę ale nie szukałem zbyt intensywnie ;)). Mimo wszystko chyba najlepiej będzie zainstalować co masz, zapuścić windows update a potem przygotować wspomniane przez BlackEvo iso.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#4  2014-03-06 22:00:52

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: win 7 reinstalacja - obraz iso z aktualizacjami

Ten qt4-fsarchiver  to jest samodzielne bootujące iso czy pojedyncza aplikacja (nakładka na konsolowego fsarchivera) ?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2014-03-06 22:02:27

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: win 7 reinstalacja - obraz iso z aktualizacjami

Offline

 

#6  2014-03-07 20:09:31

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: win 7 reinstalacja - obraz iso z aktualizacjami

BlackEvo dobra opcja ale system był zainstalowany w 2009 roku i to moja pierwsza winda która przeżyła dłużej niż rok, a co dziwne pewnie by jeszcze posłużyła gdyby nie modernizacja kompa. I pewnie nie skorzystam z programu bo nie wierzę, że będę przez najbliższe pare lat robił ponowną instalację więc chyba się przemęczę. A co myślicie o tym: http://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/ … mium-download ciekawe ile ma w sobie aktualizacji zawartych.

Offline

 

#7  2014-03-07 21:12:53

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: win 7 reinstalacja - obraz iso z aktualizacjami

ilin napisał(-a):

Ten qt4-fsarchiver  to jest samodzielne bootujące iso czy pojedyncza aplikacja (nakładka na konsolowego fsarchivera) ?

Samodzielne ISO. Jak masz neta na kablu z routera/modemu LAN to i firefox jest aby sobie YT poogladac w HTML5 i conieco na necie sprawdzic. Bardzo dobre narzedzie. Kilka razy korzystałem już i system masz w 3-5min przywrócony.
Najlepiej przed takim przywróceniem usunąć całą partycję bądź sformatować i wtedy przywracać. Jak tego nie zrobisz to się dziwne pliki [ kopie ] dograją i w przypadku Windows'a na C\Windows\ jest dużo śmieci.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)