Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2014-02-13 11:55:38

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Ranking artykułów

Przypomnienie :)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#27  2014-02-13 11:58:16

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ranking artykułów

Wiem, wiem. Jeszcze chwilę czasu potrzebuję. :(


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#28  2014-02-13 12:06:24

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Ranking artykułów

Ok, nie ma sprawy, ważne by sprawa nie rozmyła się i znikła. :)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#29  2014-03-02 20:47:05

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ranking artykułów

Sorry, że zajęło mi to tyle. Plusy dla wszystkich osób, które wierciły mi dziurę w brzuchu. :)



Propozycja zatem, jeśli dobrze zrozumiałem, brzmi: utworzenie działu „Artykuły”, w którym „automatycznie” zakładany będzie wątek dla każdego publikowanego tekstu. Takie moje przemyślenia:

Za:

- uporządkowanie kwestii komentarzy,
- „zachęcenie” do komentowania,

Przeciw:

- „bałagan” na forum — będziemy mieli działy poświęcone np. sieciom, instalacji itd, w których będziemy pisać o tychże, oraz kolejny dział, w których będziemy pisać o tym samym w sytuacji, w której zostanie on zapoczątkowany przez artykuł,
- zaproszenie dla spamerów — będziemy mieli wręcz cały dział, z wątkami typu „fajny tekst, dzięki”, na który podejrzewam spamerzy się od razu będą rzucać, jak teraz na różne wątki typy ulubione piwo, książka, film czy ostatnio wędkarstwo (dopisek: link nieaktualny, już dodał spam i poleciał), do których co jakiś czas wpada jakiś nowy, wali posta o niczym i myśli, że administrowaniem forami to my się zajmujemy od wczoraj.

Nie neguję oczywiście plusów, ale minusy moim zdaniem są dość poważne.

Może jednak więc niech będzie jak jest? W sensie jak trzeba, to zakładany jest wątek w stosownym dziale, nie mam też nic przeciwko zakładaniu wątku od razu przez autora.

Żeby trochę ułatwić ogranięcie całości można stworzyć pseudoznacznik na portalu <forum /> i <forum t="1234" />, który wstawiałby ramkę typu:

Bla bla bla, uwagi, komentarze bla bla bla proszę zamieszczać na forum w odpowiednim dziale.

Bla bla bla, uwagi, komentarze bla bla bla proszę zamieszczać na forum w wątku {odnośnik do wątku o id 1234}.

Niegłupim i nieprzyjaznym spamerom pomysłem, już słyszę „ to se napisz” milygesa ;), może być też dodanie do artykułów ocen 1-5 (czy w jakimkolwiek przedziale).

Ostatnio edytowany przez azhag (2014-03-03 21:01:49)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#30  2014-03-03 20:06:58

  milyges - inż.

milyges
inż.
Skąd: Gorlice/Kraków
Zarejestrowany: 2006-04-09
Serwis

Re: Ranking artykułów

Phi, teraz to będzie foch ;) i se napisz sam

Offline

 

#31  2014-03-04 08:08:15

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: Ranking artykułów

Moim zdaniem:
- system ocen (jakikolwiek) jest bez sensu
- co do tego jak jest, to teraz to chyba nic nie ma
- przydałoby się jakieś miejsce do dyskusji dotyczące artykułów, aby poprzez dyskusję mogły być ulepszane, rozwijane (przykładowo). Nie potrzeba tu żadnej automatyzacji. Stworzenie odpowiedniego działu nie powinno być problemem skoro powstał już taki dotyczący jedynie BSD.
- azhag idąc twoim tokiem rozumowania, aby ukrócić problem spamerów, to najlepiej przełączyć forum w tryb tylko-do-odczytu

Pozdrawiam.

Offline

 

#32  2014-03-04 08:21:30

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ranking artykułów

pioki napisał(-a):

- przydałoby się jakieś miejsce do dyskusji dotyczące artykułów,

Normalne wątki na forum, w odpowiednich dla nich działach?

pioki napisał(-a):

- azhag idąc twoim tokiem rozumowania, aby ukrócić problem spamerów, to najlepiej przełączyć forum w tryb tylko-do-odczytu

Całe forum bez sensu, ale szczerze myślałem, nad uniemożliwieniem osobom z mniej niż X (np. 3) postami pisanie w wątkach typu ulubione piwo, książka, film, humor itd. Tylko technicznie byłaby to woltyżerka. ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#33  2014-03-05 05:41:33

  pioki - Użytkownik

pioki
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-10

Re: Ranking artykułów

azhag napisał(-a):

pioki napisał(-a):

- przydałoby się jakieś miejsce do dyskusji dotyczące artykułów,

Normalne wątki na forum, w odpowiednich dla nich działach?

Tak, znalazłeś drobny błąd, chcesz coś rozwinąć, dodać uwagę od siebie i szukaj przez pół godziny odpowiedniego wątku po całym forum...

Naprawdę nie ma możliwości wprowadzenia rozwiązania zaproponowanego przez winetou?

Offline

 

#34  2014-03-05 08:41:34

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ranking artykułów

Ale odnośnik do wątku byłby w artykule.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)