Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-05-03 21:23:28

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Serwer poczty

1. Czy możliwe jest postawienie serwera poczty (postfix) na lokalnej maszynie niewidocznej w sieci tak aby wysyłała i odbierała poczte za pomoca jakiegoś pop3? Czy do działania tego potrzebne by były przekierowania na porty pop3 i smtp? Jeśli tak, to może ktoś widział gdzieś opis takiej sytuacji.

2. Jeśli pkt pierwszy jest niemożliwy do osiagniecia, to możnaby zrobić w ten sposób. Ściagać poczte fetchmailem. I to już próbowałem zrobić. Ale pocztą idzie gdzieś w kosmos (/dev/null), pewnie trzeba coś zakombinować z procmailem, ale kombinowałem i nie wychodzi. Czy jest możliwość że postfix kieruje poczte pobieraną przez fetchmaila do /dev/null. Tak mi powiedzieli na ircu.

Punkt 2. już udało mi sie zrealizować. Zostaje pytanie nr 1.

Ogólnie to nie bardzo czaje sprawy poczty. Robiłem raz postfixa na serwerze, ale dawno i nie pamietam :D. Ale chciałbym zrobić u siebie na kompie z adresem sieci 192.168.0.0/24 i chciałbym wiedzieć czy coś takiego jest możliwe.

Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2004-05-04 15:01:30

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Serwer poczty

Niom co do konfiguracji poczty mona to zrobic tak

jesli server poczty ma stac za natem to owszem mozna przekiwerowac dla niego porty SMTP i POP3, tylkow w/w przypadku mozna konfigurowac poczte tylko dla domeny zaparkowanej na serwerze na ktorym jest nat nie jest mozliwe robienie np VirtualHostow

Pozdrawiam
BiExi

Offline

 

#3  2004-05-04 15:17:20

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Serwer poczty

A jeszcze dodatkowe pytanie. Czy mógłby mi administrator zrobić coś takiego, żeby mój komputer był widoczny w internecie poprzez wpisanie mój_komp.domena.pl , gdzie domena.pl to ten serwer z natem?

Pozdrawiam.

Offline

 

#4  2004-05-04 16:01:53

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Serwer poczty

Wsyzstko zalerzy od tego czy ma jakies zewnetrzne ip, bo najlpeij jak by mial zenwetrzne ip wtedy przekierowalby jedno ip za pomoca NAT'u na twoj konmpoter ktory ktory degakto ma ip z kasy nie routowalnej czyli np 192.168.1.x. CO od przekoerowania to mozesz zrobic tak ze zaparkujesz sfoja domene towja_domena.domena_dostawcy.pl albo twojadomena.pl na ip servera na ktorym admin zrobi nat ale to drugie roziwazanie jest gorsze poniweaz admin moze miec na swoim serverze do ktorego ty jestes podpiety moze miec juz server poczty i wtedy to drugie rozwiazanie bedzie niemozliwe...

Pozdrawiam
BiExi

Offline

 

#5  2004-05-04 21:16:42

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Serwer poczty

No to raczej nie da rady, ip jest jedno a na serwere już jest serwer poczty. Można jedynie pokombinować z przekierowaniami. Dięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)