Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-01-11 14:15:15

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

nginx strony błędów dla różnych vhostów

Witam,

utworzyłem sobie kilka prostych stron błędów, i chciałbym aby używało je kilka vhostów,
próbowałem to rozwiążać tak, że do vhosta gdzie chcę uzyskiwać owe strony błędów

includowałem coś w tym stylu

Kod:

#not found
error_page 404 /404.html;

location = /404.html {
       root   /var/www/errors/nginx;
       allow all;
       internal;
}

i to działa, gdy na tych vhostach wyskoczy 404 wczytuje mi się plik /var/www/errors/nginx/404.html, ok ale gdy chcę załączyć plik CSS który jest również w folderze  /var/www/errors/nginx, to już jest problem
nginx próbuje go wziąć z

Kod:

[error] 7329#0: *1 open() "/var/www/vhost_jakis/public_html/dist/css/bootstrap.css"

// z konkretnego vhosta
a chciałbym aby po prostu dociągnał sobie te pliki z  /var/www/errors/nginx/dist/css/*

rozwiązaniem na szybko jest dorzucenie tych css do kazdego folderu vhosta, ale wolalbym aby był jeden :P

no i narazie dodalem na sztywno aby nginx łapał css i brał pliki, ale nie wiem czy z tym wszystkim za mocno nie namieszałem ;p

Kod:

location = /dist/css/bootstrap.css{
        root /var/www/errors/nginx;
}

Jak za bardzo namieszałem z tymi stronami to chętnie poprawie :P
Dzięki

//edit
Ogólnie już sobie jakoś to śmiga, ale jakby ktoś miał jakiś fajny,ogólny sposób serwowania stron błedów przez nginx to chetnie ;p

Ostatnio edytowany przez rj46 (2014-01-11 21:28:39)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)