Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-12-09 20:50:58

  tomos - Użytkownik

tomos
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-09-29

NtBackup + Linux. Przetwarzanie pliku.

Witam,
codzienne backupy z W2k3  wykonywane za pomocą NtBackup-u wrzucam sobie na serwer NAS na którym stoi linux. Full backup (wykonywany raz na tydzien) zajmuje ok 90GB po kompresji za pomocą 7z zajmuje ok 11GB. Mam problem ze sprawdzeniem pod linuksem czy windows zakończył już bakup pliku.
Czy istnieje jakiś sposób, aby sprawdzić czy plik już został utworzony w 100 % ?
Moje pomysły:
-sprawdzać np co 3minuty czy wielkość pliku się zmieniła (nie podoba mi się takie rozwiązanie)
-dogrzebać gdzieś się do logów z NtBackupu i udostępnić je dla linuksa i za pomocą np awk sprawdzić co tam się dzieje (tez mi się nie podoba)


Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2013-12-10 06:53:59

  djjanek - Użytkownik

djjanek
Użytkownik
Skąd: whereis
Zarejestrowany: 2007-11-15
Serwis

Re: NtBackup + Linux. Przetwarzanie pliku.

Przed kopiowanie ustawić flagę w jakimś pliku na linux na to że kopiuję, po zakończeniu ustawić flagę  że już skończył kopiować.

Offline

 

#3  2013-12-10 18:23:25

  tomos - Użytkownik

tomos
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-09-29

Re: NtBackup + Linux. Przetwarzanie pliku.

Windows zapisuje bezpośrednio na dyski pod linuksem.

Mam natomiast inne pytanie zrobiłem wczoraj test. Backup wykonywał się na inny serwer natomiast odpaliłem na noc kompresowanie pliku backup-u (oryginalnie miał on 95GB) za pomocą programu 7z używając lzm2 pod linuksem i plik archiwum jest uszkodzony czy sam algorytm kompresji może mieć na to  wpływ ? Jak robię backup różnicowy ok 6GB (przed kompresją) to nie ma problemu. Natomiast przy plikach rzędu 80-100GB archiwum jest uszkodzone.

Pozdrawiam.

Offline

 

#4  2013-12-11 00:30:09

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: NtBackup + Linux. Przetwarzanie pliku.

Backup wykonywał się na inny serwer

Czym wgrywałeś?

Sama kompresja nie powinna mieć jakiejś większej różnicy, sprawdź czy masz p7zip-full p7zip

Fervi

Offline

 

#5  2013-12-11 09:15:16

  tomos - Użytkownik

tomos
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-09-29

Re: NtBackup + Linux. Przetwarzanie pliku.

fervi napisał(-a):

Backup wykonywał się na inny serwer

Czym wgrywałeś?
Fervi

Mam kilka NAS-ow skryptem pod Windows mapuję udziały samby do których NtBackup wykonuje automatycznie kopie Windowsa.

Używam pełnej wersji p7zip 9.20.1.
Archiwa z mniejszymi plikami (5GB) zawsze są ok natomiast w przypadku plików rzędu 90GB archiwa są uszkodzone.
Sądziłem że to kwestia tego że być może plik jest jeszcze zapisywane ale zrobiłem próbę kompresji juz zapisanego pliku
i efekt jest ten sam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)