Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-12-06 12:41:20

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

php i wykres

Witam, Mam taki problem odnośnie wykresu a właściwie to osi x/y i wyznaczaniu punktów ( w postaci kropek ).
Mam bazę danych (na mysqlu) w której w danej tabeli mam np ok 3000 rekordów. Są tam m.in takie kolumny jak
rodzaj i kwota, kategoria. I teraz na osi X chciałem umieścić na samym końcu przy strzałce sumę kwoty a na osi Y sumę wszystkich zdarzeń.
Następnie punktami pozaznaczać miejsca dla danego rodzaju. Czyli np mam rodzaje - wpłata, wypłata, inne.
Wypłat było 240 więc na osi Y umieścić ten punkt w konkretnym miejscu oczywiście w powiązaniu z sumą kwot ( oś X)dla tego rodzaju.
I tak wypunktować dla każdej kategorii. Czy wie ktoś może jak to zrobić i czym najlepiej? Był bym wdzięczny za pomoc. Sorki ale jestem trochę lewy w temacie
wykresów w php wiązanych z zapytaniami z bazy. A wykres ten musi byc bardziej dynamiczny ( czyli osie X/Y będą zawsze zależne od ilości wszystkich zdarzeń i sumy wszystkich kwot ).


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2013-12-07 11:09:46

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)