Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-11-10 17:28:28

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

matryca z lapka

mam dwie matryce z dwoch roznych lapkow i chcialbym sobie przerobic je na zwykle monitory z dsub i/lub dvi,
czy znacie jakis kontroler godny polecenia ? od razu mowie ze lapki nie dzialaja wiec przez wyjscie nie podlacze ich sobie do pc

Offline

 

#2  2013-11-10 17:42:40

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: matryca z lapka

ale chcesz matryce (w domyśle dobrą) podłączyć pod inny komputer? (jak mówisz przez DVI lub D-SUB)
czy chcesz podłączyć dobrego lapka z rozwaloną matrycą do monitora?

bo chyba to pierwsze - to nie znam i podejrzewam że nie ma godnych polecenia

bo pomysł:

od razu mowie ze lapki nie dzialaja wiec przez wyjscie nie podlacze ich sobie do pc

miał oznaczać że chcesz uzyskać na dobrym lapku wejście sygnału video do lapka na gniazdku wyjściowym sygnału? - to się tak nie da :P

Offline

 

#3  2013-11-10 17:47:51

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: matryca z lapka

chodzi mi o to, aby matryce ktore sa dzialajace ale pochodza z zepsutych lapkow, podlaczyc do pc'ta przez jakis osobny kontroler

Offline

 

#4  2013-11-10 18:00:51

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: matryca z lapka

Takie rzeczy da rade zrobić, bo większość tych matryc (jak nie wszystkie) tak są właśnie podłączone (z pominięciem wtyczki) tyle, że bez lutownicy prawdopodobnie się nie obejdzie.

Edit: poprawiłem błąd.

Ostatnio edytowany przez Bitels (2013-11-10 18:01:57)

Offline

 

#5  2013-11-10 18:05:14

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: matryca z lapka

ja to wolabym gotowe rozwiazanie, bo na elektronice sie nie znam : /

Offline

 

#6  2013-11-11 11:10:09

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: matryca z lapka

ciężko będzie, jeżeli nie chcesz sam grzebać to wybierz się do najbliższego sklepu elektronicznego (najlepiej z matrycą pod pachą). Jeżeli tam Ci tego nie zrobią to przynajmniej dadzą ci namiary na fachowca co to może ruszyć. Jak dobrze pogadasz to może zamkniesz się w 50zł za tą przyjemność (może więcej w zależności od tego ile kosztują wtyczki dsub/dvi) bo roboty przy tym stosunkowo niewiele.

Offline

 

#7  2013-11-11 12:32:10

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: matryca z lapka

aktualnie rozkrecilem drugiego lapka i go naprawiam, mozliwe ze nie bede potrzebowal kontrolera tylko do lapka podlacze sobie drugi monitor, jesli jednak sie nie uda to zrobie tak jak mi proponujesz

Ostatnio edytowany przez averatec (2013-11-11 12:32:41)

Offline

 

#8  2013-11-11 22:27:16

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: matryca z lapka

averatec napisał(-a):

ja to wolabym gotowe rozwiazanie, bo na elektronice sie nie znam : /

Gotowe kontrolery są dostępne na Ebay-u, cena około 20-40 USD np. takie coś http://www.ebay.com/itm/M-NT68676-VGA-DVI-HDMI-LCD- … tem565c9ffc3c oczywiście musisz znaleźć odpowiedni model pasujący do matrycy.

Czy potencjalne zyski są warte wydanych pieniędzy, zwłaszcza, że sam piszesz, że na elektronice się nie znasz? Chmm Twoje pieniądze, Twój wybór...

Offline

 

#9  2014-01-07 11:30:48

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: matryca z lapka

Bez znajomości podstaw elektroniki daleko nie zajedziesz. Czeka Cię taka praca, dużo teorii w zakresie sygnałów VGA, znalezienie datasheetu lub wymacanie gdzie jakie sygnały przychodzą. Matryce też dzielą się na panele z podstawowym sterowaniem i kompletne monitory. Różnią się tym że do tych drugich podłączasz RGB, HSync, VSync i działa, ten drugi przyjmuje sygnały sterujące każdym pikselem z osobna i nie radzi sobie z tym co serwuje karta graficzna. Sprzedaj to co masz (pod warunkiem że świetlówki są sprawne) i kup użwany monitor lcd- ja na tablicy wyczesałem za całe 20 pln z umartymi świetlówkami, które zastąpiłem paskami LED. Dużo frajdy i zabawy przy takiej modyfikacji ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)