Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Witam,
w sieci lokalnej funkcjonuje serwer www, który serwuje strony tylko dla użytkowników lokalnych z zakresu 192.168.100.0/24. Polityka bezpieczeństwa wymusza stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci certyfikatu ssl. Niestety certyfikat jest nieważny/niepodpisany i przeglądarki klientów informują o tym fakcie przy każdej nadarzającej się okazji. Chcąc pozbyć się tego problemu wykupiłem certyfikat, zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją i okazuje się, że niestety nic z tego ponieważ niezbędne dane do ukończenia procesu instalacji mogą być wysłane tylko na adres admin@moja.domena Wszystko się zgadza tylko co w przypadku kiedy rzeczowy serwer nie będzie nigdy podpięty do domeny i tym bardziej nie będzie świadczył usługi poczty ? Szanowni czy znacie jakieś sposoby ominięcia tego problemu?
Offline
Ok jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, że każdy serwer który chce mieć potwierdzony certyfikat musi być podpięty do pełnej nazwy domenowej FQDN? Nawet jeśli komunikacja z nim odbywa się poprzez wpisanie adresu lokalnego IP serwera?
Offline
230
Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:40:14)
Offline
karol napisał(-a):
Ok jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, że każdy serwer który chce mieć potwierdzony certyfikat musi być podpięty do pełnej nazwy domenowej FQDN?
Tak.
karol napisał(-a):
Nawet jeśli komunikacja z nim odbywa się poprzez wpisanie adresu lokalnego IP serwera?
I to musiałbyś zmienić, jeżeli chciałbyś używać podpisanego certyfikatu. Jeśli w klientach aktualnie podajesz jako nazwę hosta adres lokalnego IP, to przy podpisanym certyfikacie musiałbyś podawać w nazwie hosta FQDN, np. intranet.nazwa-domeny.pl. W lokalnym DNS-ie przypisujesz lokalny IP serwera na intranet.nazwa-domeny.pl i problem z głowy.
Jeśli komputerów jest stosunkowo mało to może wystarczy zainstalować własny CA na każdym z komputerów albo na stałe potwierdzić tożsamość certyfikatu? O ile to się uda na desktopie, to w urządzeniach mobilnych już niekoniecznie.
Jeśli komputerów i urządzeń mobilnych jest więcej i będą się zmieniały (dochodziły nowe), to przyszłościowo taniej wyjdzie zaiwestować w podpisany certyfikat SSL.
Offline