Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-08-05 22:04:38

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

Czy może ktoś mógłby się podzielić w jaki sposób można poprawnie wstawić pozycję do "Dokumentu" (fv, wz itp) w Subiekcie?

Walczę z tym już trochę czasu i nie mogę dojść do końca :/

Dokument mi tworzy i nadaje nr poprawnie, ale nie mogę jeszcze dojść do jakiej/jakich table należy dodać rekordy aby na dokumencie były widoczne wpisy...


LRU #480459

Offline

 

#2  2013-08-06 10:59:04

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

Może nie odpowiem bezpośrednio, ale powiem jak to wygląda u mnie. Do komunikacji z subiektem bądź rewizorem używamy dodatkowego oprogramowania Sfera http://goo.gl/7HFUeU Trzeba dopisać trochę swojego kodu, ale działa.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#3  2013-08-06 11:46:58

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

Tak wiem o Sferze, ja ją chcę ją ominąć, ponieważ za bardzo nie chce klient wywalać 1k na jakiś dodatek, żeby można było dodać pozycje do zamówienia


LRU #480459

Offline

 

#4  2013-08-06 14:46:41

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

Nie możesz wygonić pacjenta na Ledthanda?
Jak ostatnio się nim interesowałem, to dawali w dokumentacji całą strukturę bazy
i  zapytań, razem z przykładami, jak to zakodzić w Pythonie.
Sznurek: http://www.lefthand.com.pl/download/manuale/Integra … ecommerce.pdf

Dlaczego na Lefthanda?
Antywiry kosztują, MSSQl też zbyt darmowy nie jest, także oszczędności będą dużo większe, niż marny 1k.
A Linux, Posgres, Mysql czy Firebird, to wszystko ma bardzo przyjemną cenę. :D

Jakby brakowało możliwości w LH, to jest "kombajn ścianowy" OpenERP, do którego są mody do polskiej rachunkowości, i czego tylko chcesz.
Cały OpenERP jest napisany przede wszystkim w Pythonie, także pisanie wtyczek,
to nie jest coś niewykonalnego (gotowych ma mniej więcej tyle, co Firefox lub Oscommerce).

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-08-06 14:52:11)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2013-08-06 15:37:48

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

chodzi o to, że klient za bardzo nie chce zmieniać systemu sprzedaży, ponieważ wiązało by to się z kolenymi kosztami wdrożenia, a za Bóg zapłać, to teraz się nie wyżyje...

Chciałem dać tam enovę, bo ją znam i dałbym radę. Ale jak szeffo to usłyszał, to powiedział, że Ci ludzie nie nadają się do tego programu, bo .... okazało się, że był współtwórcą enovy i wie co mówi :-)

Ale tak na marginesie, czy da się robić takie dziwne cuda w LH jak w subiekcie? bo jeżeli tak, to może by to przeszło

EDIT:

Już sobie przypomniałem dlaczego nie chcą zejść z subiekta, bo tam coś im chodzi o księgowość czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie.

Ostatnio edytowany przez jezoo (2013-08-06 15:42:39)


LRU #480459

Offline

 

#6  2013-08-06 21:37:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

Pewnie RewizorGT, księgowość, to najbardziej niereformowalny dział w każdej firmie.

Ale tak na marginesie, czy da się robić takie dziwne cuda w LH jak w subiekcie? bo jeżeli tak, to może by to przeszło

Zależy, jakie cuda masz na myśli.
Jeśli Sferę i OscGT, to właśnie piszesz konkurencyjny projekt. :D

LH to zauważalnie mniejszy producent, i przeważnie ma mniejsze muchy w nosie, jak trzeba wprowadzić jakąś modyfikację w interfejsie.

Chociaż LH też ma swoje wady, np już niedługo wychodzi QT5, a z tego co widzę, LH jest jeszcze na etapie QT3, podobnie sytuacja wygląda z bazą Firebird.  ;)


PS:

Chciałem dać tam enovę, bo ją znam i dałbym radę. Ale jak szeffo to usłyszał, to powiedział, że Ci ludzie nie nadają się do tego programu, bo .... okazało się, że był współtwórcą enovy i wie co mówi :-)

To poślij go, żeby się wkręcił do Insertu na pół roku, to będziesz miał Subiekta z głowy. :D

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-08-07 09:24:04)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2013-08-07 07:50:20

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

źle mnie zrozumiałeś :), nie ekipa enovej nie nadaje się tylko szfffa pracownicy :-). Z tego względu, że enova bardzo pilnuje obiegu dokumentów i takie tam :-)


LRU #480459

Offline

 

#8  2013-08-10 23:22:46

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

Nie ma innego wyjścia jak dodać pozycję z poziomu bazy. Trudno powiedzieć jak to robi sfera, bo nie analizowałem tego nigdy. Być może korzysta z jakiejś procedury składowanej. Wszystkie skrypty sql z jakich korzysta subiekt są dostępne na stronie Insertu do ściągnięcia, jak również dokumentacja bazy danych. Podpowiem, że możesz sobie poużywać sfery testowo i wyśledzić jakie skrypty sql są uruchamiane podczas dodawania pozycji do dokumentu.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#9  2013-08-11 21:35:04

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Subiekt - dodawanie towaru z poziomu bazy

chyba tak zrobię.

@czadman, powiedz mi jeszcze jedno, ta dokumentacja i sfera to jest dostępna pewnie dla partnerów czy szary Stefan może sobie również pobrać :) ?


LRU #480459

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)