Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-12-06 21:35:49

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

pomoc z kde potrzebna

Witam!
Potrzebuje pomocy z kde dokladnie opisalem to tutaj http://www.linux.com.pl/forum/index.php?t=msg&t … 0cfee7706d5ac


Witam!
Mialem dobrze skonfigurowane kde ladnie dzialalo i prawde mowiac nagle pojawil sie problem. Od wlaczenia kompa wchodze do kdm, wpisuje log i pass wybieram kde i w momencie jak kde pokazuje ten swoj pasem postepu zwisa na "inicjalizowanie uslug systemowych" po jakims czasie znika to i jest pusty ekran z tapeta a w logach nie wiele mowiaca mi informacja:

AUDIT: aktualna data: 5971 X: client 2 rejected from local
host

blad ten wystepuje przy probie uruchomienia kde lub gnoma przy innych nie wystepuje - macie jakies pomysly co sie stalo i jak to naprawic?


AUDIT: Mon Dec  6 10:19:41 2004: 1762 X: client 9 rejected from local host
AUDIT: Mon Dec  6 10:19:41 2004: 1762 X: client 9 rejected from local host
AUDIT: Mon Dec  6 10:19:41 2004: 1762 X: client 9 rejected from local host
AUDIT: Mon Dec  6 10:19:41 2004: 1762 X: client 9 rejected from local host
xinit:  connection to X server lost.

dokladnie tak wyglada bledzik  :rolleyes:

ale nikt nie odpowiada... troche poszukalem na sieci i wychodzi mi na to ze jest to problem z autoryzacja (?) czytalem juz poradniki aby wyciac plik .Xauthority ale to nic nie daje - X-y chodza, xfce, fluxbox, blackbox chodza a kde i gnom nie chca :/ pojawil sie tez teraz problem z openoffice nie w momencie otwierania nowego dokumentu badz tez proby otwarcia czegos wiesza sie wczesniej tego nie bylo.

HELP ME ;(

Offline

 

#2  2004-12-06 21:47:56

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: pomoc z kde potrzebna

W katalogu domowym masz katalog ./kde lub ./kde3
Weź go wywal i spróbuj odpalić KDE. Powinno się uruchomić z ustawieniami defaultowymi.
Ewentualnie utwórz konto nowego usera i sprawdź czy kde się odpali, wtedy będziesz wiedział że coś z Twoim kontem jest nie tak
pozdrawiam :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2004-12-06 22:09:51

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: pomoc z kde potrzebna

dodalem nowego usera i testowalem, w katalogu starego usera wyciolem ten katalog (.kde) i to samo - jedyna zmiana to to ze kde sie na poczatku chce skonfigurowac tzn jezyk, klawiatura i wyglad pozniej jest ten "pasek postepu" i to samo na "uruchomianie uslug systemowych" wisi.

Testowalem knoppixa - chodzi i kde i OO wiec sprzet sie nie sypie, w konfigach knoppixa tez nic nie widze co by sie moglo od moich roznic...

powiedzcie mi jeszcze bo chce zrobic taki experyment - na innej maszynie mam Xserwer i kde jak je "zobaczyc" u siebie? Czy robiac cos takiego taki test udowodnie ze u mnie Xserwer dziala ok a problem jest z kde? moze to glupie pytanie ale nie wiem co mam z tym zrobic. zrobilem nawet update systemu przed chwila i dalej to samo.

Offline

 

#4  2004-12-09 09:34:24

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: pomoc z kde potrzebna

niestety po wielu nieowocnych bojach, reinstalacji kde, X-ow nie udalo mi sie odpalic kde - zrobilem metoda ktora mi zostala z windows - reinstalacja systemu :P

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)