Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-05-26 22:08:59

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

VBox i lokalne połączenie sieciowe

Siemka! Skonfigurowałem VBoksa tak aby mieć bezpośredni dostęp do dysku (RawDisk) i odpaliłem zainstalowanego na nim Linuksa.
Skonfigurowałem sieć jako bridge i komunikacja Windows(Host) i Linux(Guest) działa - pingują się. Skonfigurowałem sambę tak aby udostępnić katalog domowy mojego użytkownika z Linuksa pod Windowsem i działa z paroma wyjątkami...
Dla małych plików wszystko gites natomiast przy większych (2+GB) wywala się przy obliczaniu czasu kopiowania i sieć pada..
Pomyślałem, że spróbuje skonfigurować VirtualBox Host-Only Network ustawiając sieć na inną niż mam wifi i taką sieć ustawić na eth0 Linuksa lecz wtedy się nie pingają..

Podsumowując nie potrafię ustawić sieci inaczej niż NAT/Bridge.. Chcę aby to wszystko działało lokalnie, nawet bez połączenia internetowego lecz nie potrafię ustawić inaczej sieci. Będę wdzięczny za jakieś rady.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2013-05-26 23:31:35

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: VBox i lokalne połączenie sieciowe

Zainstaluj cifs-utils i zamotuj udostępniony katalog Windowsa w Linuksie , dla gościa ;

Kod:

sudo mount.cifs -o guest //adres_ip/katalog_win folder_lin/

lub dla usera ;

Kod:

sudo mount.cifs -o user=login,pass=hasło //adres_ip/katalog_win folder_lin/

Potem to już tylko odpowiednia żonglerka plikami , tu tylko wrzucić, tu jeszcze skopiować , działa stabilniej i szybciej .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)