Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-20 11:02:13

  penguins - Nowy użytkownik

penguins
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-11-01

Kernel Panic

Uzywałem Knoppix wersji 4.02 na swoim notebooku i wszytsko było fajnie bo wykrywał cały mój sprzęt.Postanowiłem go zainstalowac.Po instalacji w czsie uruchamiania występuje taki bład "Kernel panic -not syncing:VSF:Unable to mount root fs on unknow-block(3,5)Czego to moze byc wina czy moze cos się zle zainstalowało.Prosze o odpowiedz.Z góry dziekuje.Mój noteebok to Toshiba L20-181 Satellite.pisze na tym forum dlatego bo knoppix po instalacji staję się debianem wiec mysle ze wiecie o co tu chodzi bo ja jestem laikiem i dopiero zaczynam swoją przygode z tym systemem

Offline

 

#2  2005-11-20 11:26:58

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Kernel Panic

musisz mieć wkompilowaną obsługę FileSystema na stałe w jajku aby móc załadować system. W katalogu ze źródłem kernela (najczęściej /usr/src/linux-x.x.x)

Kod:

make menuconfig

File systems --->

i wkompiluj te FS które używasz (np EXT3)

edit<

a na jakiej partycji i systemie plików zainstalowałeś system?

możesz też spróbować zrobic INIT.RD

Kod:

mkinitrd -o /boot/initrd.img-X.X.X X.X.X

zamiast X.X.X wstaw wersje jajka

Offline

 

#3  2005-11-20 12:20:56

  penguins - Nowy użytkownik

penguins
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-11-01

Re: Kernel Panic

tak tylko gdzie te polecenia wpisac skoro mi taki bład wyskakuje przy załaczeniu i nic niemoge zrobic.Partcje tworzyłem programem partition magic 8.0 i utworzyłem 2 partycje : swap 1024 MB i Ext3 15000mb moze zle ze tym programem a chwilowo niemam czsu na powna instalacje.dzisiaj wieczorem spróbuje.Co jeszcze moge zrobic?

Offline

 

#4  2005-11-20 12:28:27

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Kernel Panic

może pomyśl nad zainstalowaniem DEBIANa, bo KNOPPIX to distro LiveCD

edit<

jeżeli masz dużo miejsca na dysku to polecam zrobić osobną partycję na /HOME - np 5GB

Offline

 

#5  2005-11-20 13:02:45

  penguins - Nowy użytkownik

penguins
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-11-01

Re: Kernel Panic

tak wiem ze knoppix to distro live ale po zainstalowani to juz jest debian ale mam taki problem ze najnowszy debian to az 14 płyt a próbowałem zainstalowac  z net install to fajnie pobrałem niby srodowisko graficzne ale nie umiałem go zainstalowac i niewiem juz teraz co robic.Jak zainstalowac srodowiski graficzne po pobraniu go z ftp.Dziekuje za pomoc

Offline

 

#6  2005-11-20 13:44:39

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Kernel Panic

INSTALACJA SYSTEMU:
http://www.dug.net.pl/texty/inst-sarge1.php
http://www.dug.net.pl/texty/inst-sarge2.php
KONFIGURACJA Xów:
http://www.dug.net.pl/texty/x.php

polecam np ściągnięcie 2-3CD i instalowac normalnie, chyba ze wolisz net-install

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)