Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-11-29 20:38:27

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

!!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Dobra mam to zreferować cokolwiek to jest, :/ no właśnie co to jest tak na początek??

Offline

 

#2  2004-11-29 21:24:42

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2004-11-29 21:59:31

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Dobra mam to zreferować cokolwiek to jest, :/ no właśnie co to jest tak na początek??

Rumi uzywaj czasami  google (www.google.pl)

Wyniki 1 - 10 spośród około 2,120 w języku Polski dla zapytanie texlive. (Znaleziono w 0,18 sek.)
Wyniki 1 - 10 spośród około 83,900 w języku Angielski dla zapytanie texlive. (Znaleziono w 0,20 sek.)
Wyniki 1 - 10 spośród około 863 w języku Chiński (tradycyjny) dla zapytanie texlive. (Znaleziono w 0,27 sek.)  :) lol.


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#4  2004-11-30 08:19:33

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Dobra mam to zreferować cokolwiek to jest, :/ no właśnie co to jest tak na początek??

Rumi uzywaj czasami  google (www.google.pl)

Szczerze powiedziawszy nie przepadam :]

Te podpunkty to wszystkie do tego texlifa czy tylko te puerwsze:/ ??

dystrybucja TexLive

texlive
Historia TeXa

Gdzie zdobyc, jak zainstalować, co wchodzi w skład dystrybucji (miktex)

Co można zrobić w nim, czego nie można dokonać w edytorach WYWSING
(np. pakiety do pisania nut)


kompilacja plików jak z dvi przejsc do ps i pozniej do pdf

gostscript - ghostview do ogladania plików postscriptowych

Jak uzyskać pdf, rtf, html
hyperref w dokumentach

Publikowanie prac w formie elektornicznej

Tworzenie dokumentacji texinfo


latex2html - z rozbiciem na poziomy tak aby z pliku 3 MB powstało
kilkadziesiąt małych jak linik

Programy do edycji plików latexa pod win32 i linuxa (TexnicCenter)

Formatowanie dokumentów article book wielkości czcionek style itp.
pakiety

Struktura dokumentu sectiony

Formuly matematyczne

Rysunki w Tex-u

Offline

 

#5  2004-11-30 11:18:49

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Rumi proponuje Ci wykazac troche inicjatywy poszukac w google i napisac, podejzewam ze cesz avby ktos z uzytkownikow forum przygotowal..  a raczej tak sie nie stanie.

Offline

 

#6  2004-11-30 17:50:37

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Rumi proponuje Ci wykazac troche inicjatywy poszukac w google i napisac, podejzewam ze cesz avby ktos z uzytkownikow forum przygotowal..  a raczej tak sie nie stanie.

I tu sie mylisz bo robimy to w 8 osób czeba mi tylko materiały a ze ten texliv jest i pod win i pod Linuxa to pomyślałem że któreś z was ma jakieś o tym pojęcie, no i sie zawiodłem odpowiedziami "znasz gogle" itp znam ale nie lubi od tak, a taką odpowiedz to ja sam potrafie udzielić i za nie serdecznie dziękuje

Offline

 

#7  2004-12-01 08:47:45

  rybek - Członek DUG

rybek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-04-20

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Rumi proponuje Ci wykazac troche inicjatywy poszukac w google i napisac, podejzewam ze cesz avby ktos z uzytkownikow forum przygotowal..  a raczej tak sie nie stanie.

I tu sie mylisz bo robimy to w 8 osób czeba mi tylko materiały a ze ten texliv jest i pod win i pod Linuxa to pomyślałem że któreś z was ma jakieś o tym pojęcie, no i sie zawiodłem odpowiedziami "znasz gogle" itp znam ale nie lubi od tak, a taką odpowiedz to ja sam potrafie udzielić i za nie serdecznie dziękuje

po prostu zadaj konkretne pytanie to otrzymasz konretkna odpowiedz. wiesz to tak jakbys zapytal na forum samochodowym gdzie mozna znalezc informacje nt. konkretnego samochodu. odpowiedz jest prosta poszukaj. nikt za ciebie tego nie bedzie robil, no chyba ze w tym momencie tez tego potrzebuje to ci moze podeslac linki. ale natomiast jak zapytasz: "mam taki a taki problem. taka konfiguracja. taki program. takie objawy" to mysle ze wszyscy beda starali sie rozwiazac twoj klopot. wszystko zalezy od poziomu (tak merytorycznego jak i intelektualnego) zadawanego pytania.

pozdrowionka i wiecej samozaparcia


Linux Registered User: #348830

In a World without Walls and Fences,
who needs Windows and Gates?

Offline

 

#8  2004-12-01 17:02:02

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

po prostu zadaj konkretne pytanie to otrzymasz konretkna odpowiedz

jak ja moge konkretne pytanie zadać jak nawet nie wiem co  to texlive jest "konkretnie"

wiesz to tak jakbys zapytal na forum samochodowym gdzie mozna znalezc informacje nt. konkretnego samochodu

i tu cie zaskocze jestem po technikum samochodowym i na forach motoryzacyjnych odpowiadałej już na takie pytania (to akurat jest normalne)

odpowiedz jest prosta poszukaj

no przecierz szukam, fora służą też do wymiany informacji pytam was przecież a jak nie macie pojęcia to lepiej nic nei pisać zamiast bawić sie w nabijanie, jesteście cholernie do mnie uprzedzeni. To pytanie zadałem jeszcze na paru innych forach i nawet na sportowych udzielili mi cennych wskazówek zamiast szczępić sie o nic 

nikt za ciebie tego nie bedzie robil, no chyba ze w tym momencie tez tego potrzebuje to ci moze podeslac linki

o tym pisałem przed twoim postem że nei chce aby to ktoś za mnei zrobił

ale natomiast jak zapytasz: "mam taki a taki problem

"no właśnie co to jest tak na początek??" <= według ciebie co to kufa jest pytanie czy odpowiedz, tematu nei ma dużo przeczytał byś cały zanim zaczniesz komentować (nabijać)

to mysle ze wszyscy beda starali sie rozwiazac twoj klopot

no widze właśnie <hahaha><hahaha><hahaha><hahaha><hahaha>

bez pozdro

Offline

 

#9  2004-12-05 12:08:26

  rybek - Członek DUG

rybek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-04-20

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

chyba nie za bardzo szukasz jak nie potrafisz znalezc:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=texlive& … zukaj&lr=

a w szczegolnosci:
http://www.tug.org/texlive/
http://texlive.sarovar.org/

troche checi i ... kultury


Linux Registered User: #348830

In a World without Walls and Fences,
who needs Windows and Gates?

Offline

 

#10  2004-12-05 13:20:01

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

chyba nie za bardzo szukasz jak nie potrafisz znalezc:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=texlive& … zukaj&lr=

A ty to faktycznie odkryłeś Ameryke

Ni każdy zna tak biegle angielski jak ty :]

troche checi i ... kultury

<hahaha>

Offline

 

#11  2004-12-05 13:33:20

  rybek - Członek DUG

rybek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-04-20

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

skomentuje tylko druga twoja wypowiedz, poniewaz dwie pozostale powinno sie pozostawic bez komentarza: nie kazdy zna dobrze angielski z tym sie zgodze. ale nawet srednio rozwiniety dzieciak wiec, ze "polish" znaczy cos zwiazane z polskim. teraz wystarczy pomyslec chwilke i jako ze jestes na stronie z dokumentacja to sprobowac tego linka "polish" kliknac i co?. i oto przenosisz sie na ladna stronke:

http://www.tug.org/texlive/doc/texlive-pl/

poklikaj sobie w pliki *html i pdf'a i mysle ze znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc pytan ktore zadales. powodzenia, moze to ci sie uda ;).


Linux Registered User: #348830

In a World without Walls and Fences,
who needs Windows and Gates?

Offline

 

#12  2004-12-05 14:03:52

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

ale nawet srednio rozwiniety dzieciak wiec, ze "polish" znaczy cos zwiazane z polskim

To faktycznei musi być średnio rozwinięte dziecko skoro nie zniechęca go że cały tekst jest nie w ojczystym języku a mimo to dochodzi do "połowy ekranu" gdzie znajduje sie owe słowo wyżej przez ciebie przytoczone.

Dzięki Rybek to mi sie bardzo przyda :)

Offline

 

#13  2004-12-07 20:21:01

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Czytam i czytam i czytam ale nigdzie nie widze jak w tym tex-ie zrobić samemu jakiś dokument i potem np zapisać jako pdf czy choćby w jakimś innym programie BŁAGAM jak sie ktoś zna na tym niech pomoże

Offline

 

#14  2004-12-08 05:34:07

  zibi_zd - Członek DUG

zibi_zd
Członek DUG
Skąd: katowice
Zarejestrowany: 2004-08-21
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!


Linux registered user #343395

Offline

 

#15  2004-12-08 07:30:11

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

http://www.sapijaszko.net/pedeefy.pdf

Za tego linka wisze ci browara :D

Offline

 

#16  2004-12-08 16:36:40

  zibi_zd - Członek DUG

zibi_zd
Członek DUG
Skąd: katowice
Zarejestrowany: 2004-08-21
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Browar ??? spoko, nie ma takiej potrzeby wystarczy jak na drugi raz majac taki wlasnie problem jak ten zadasz sobie choc odrobine trudu i poszukasz najpierw na sieci, zamiast polemizowac i wytykac forumowiczom ze nie chca ci pomoc.

Wyobraz sobie ze ja czytajac twoj post i dalsze nie mialem zadnego pojecia w temacie i z czystej ciekawosci zapodalem w nielubianych przez ciebie googlach "texlive", link za ktorego chcesz mi postawic browara byl w pierwszych dziesieciu wynikach wyszukiwania ... serio ... wystarczylo tylko odrobine poszukac, odrobine poczytac i to popolsku ... nic wiecej.
Zajelo mi to w sumie nie wiecej niz ... doslownie 5-8 minut.

Zastanow sie prosze na drugi raz czy warto jest zarzucac forumowiczom ze nie chca ci pomoc i czy nie warto czasami zadac sobie odrobine trudu zanim zapodasz pytanie na forum ... uwierz mi ze to naprawde dobra metoda bo wiele spraw mozesz szybko rozwiazac bez zbednego czekania az sie ktos jak piszesz nad toba zlituje i zapoda ci wlasciwe rozwiazanie problemu.

Co do browara to wez go postaw forumowicza z ktorymi niepotrzebnie wg mnie wdales sie w zbedna dyskusje ... i to wszystko.

ps.
sorki forumowicze, mimo wszystko slowa BLAGAM spowodowaly ze chlopakowi podalem na tacy rozwiazanie problemu, niech na drugi raz nie mowi ze na D.U.G. nikt nie chce mu pomoc :)


Linux registered user #343395

Offline

 

#17  2004-12-08 17:09:31

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

ble ble ble.. (tekst sie w całości nei mieści)

Ok ja sie zastanowi edwa razy ale ty też sie nie powtażaj 2 akapity prawie identyczne :]

A co do tego mówisz że zażucam że nikt nei chce mi pomódz po czym przepraszasz ich że mi pomogli, jak dla mnie sprzeczność

Co do tego browra co to mam forumiczowi postawić to nie wiem któremu, każdemu bym musiał (prucz Wepstera za młody jest)

i tak już przy okazji czytałem o tym texie troszku i z tego pdfa co to zapodałeś wynika że konwersja z dvi => PS => pdf jest najtrudniejsza jest najtrudniejsza po czym brednie jakieś Boże nei nawidze tego texa i dopiero uświadomiłem sobie że tam czeba komendy sypać :/ i z tąd pytanie jak odpalić tego pdftex bo jak narazie doinstalowałem tego tyle ale włączyć mode tylko divv.. coś tam do przeglądania plików i WinSell czy coś takiego (nie mam tego na tym kompie z tąd nei pamiętam) ale tam nie można zrobić takiej operacji

Sorry za chaotyczną wypowiedz ale czas goni

Offline

 

#18  2004-12-08 17:39:19

  zibi_zd - Członek DUG

zibi_zd
Członek DUG
Skąd: katowice
Zarejestrowany: 2004-08-21
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

sory stary ale jestes upierdliwy - serio - forumowiczow przepraszam za to ze podalem ci linka bo chyba ktos napisal ze nikt nie zada sobie trudu z szukaniem ... bo skoro tobie sie nie chce ... no i widzisz nic nie zrozumiales z tego co napisalem , serio masz problemy z przyswajaniem tekstu ... bez obrazy


Linux registered user #343395

Offline

 

#19  2004-12-08 17:54:28

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

sory stary ale jestes upierdliwy - serio - forumowiczow przepraszam za to ze podalem ci linka bo chyba ktos napisal ze nikt nie zada sobie trudu z szukaniem ... bo skoro tobie sie nie chce ... no i widzisz nic nie zrozumiales z tego co napisalem , serio masz problemy z przyswajaniem tekstu ... bez obrazy

<hahaha> spoko zibi_zd powiedz mi coś czego nie wiem

Offline

 

#20  2004-12-09 20:33:28

  rybek - Członek DUG

rybek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-04-20

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

proponuje:

man tex
man latex
man dvi2ps
man ps2pdf

zibi_zd, nie dosc ze pomogles czlowiekowi, to jeszcze zj....e dostales. ach ....


Linux Registered User: #348830

In a World without Walls and Fences,
who needs Windows and Gates?

Offline

 

#21  2004-12-09 21:56:33

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

proponuje:

man tex
man latex
man dvi2ps
man ps2pdf

zibi_zd, nie dosc ze pomogles czlowiekowi, to jeszcze zj....e dostales. ach ....

dzięki poszukam coś o tym , a co do zibiego to żadną ziebe piwo mu pocztą śle (w kartonie) taki gość z niego :)

Offline

 

#22  2004-12-09 22:15:36

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

proponuje:

man tex
man latex
man dvi2ps
man ps2pdf

zibi_zd, nie dosc ze pomogles czlowiekowi, to jeszcze zj....e dostales. ach ....

Wiesz Rybek :)))) - twoje powyższe komendy nie wypalą - on ma windowsa


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#23  2004-12-10 09:08:09

  rybek - Członek DUG

rybek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-04-20

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

proponuje:

man tex
man latex
man dvi2ps
man ps2pdf

zibi_zd, nie dosc ze pomogles czlowiekowi, to jeszcze zj....e dostales. ach ....

Wiesz Rybek :)))) - twoje powyższe komendy nie wypalą - on ma windowsa

to jak on chce uzyskac pomoc. przeca tu ludzie po pare lat windy nie widzieli :)


Linux Registered User: #348830

In a World without Walls and Fences,
who needs Windows and Gates?

Offline

 

#24  2004-12-10 19:50:31

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

Jak to jak skoro za jeden z głównych zalet texa to to że można wymieniać pliki miedzy użytkownikami posiadającymi różne systemy nie tylko Win i Linux. Dlatego uważam że miejsce na pomoc wsam raz bazuje oczywiście na wiedzy takich osób jak  Biexi i Bodzia(lizus hehehe) bo oni spewnościatakowa posiadają.

Offline

 

#25  2004-12-11 22:09:04

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: !!!!!!!!!!=> texlive <=!!!!!!!!!

ok 1 część zaliczona jeszcze jeszcze 2 i mam wpis :DDD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)