Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-11 08:09:34

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Wolny net i mc na debianie.

Mam taki mały problem Strasznie powli ładują mi się strony (nie ważne czy to mozilla czy lynx czy links), równie ż mc jak odpale musze poczekaćokoło 1 min zanim sięzaładuje. Inne programy chodzą szybko i równie szybko sięodpalają. Nie mogę dojść czym to jest spowodowane. Dodam że mam dosyć dobry komp 2GHz Celek 256 DDR No i takie tam, reszta mało istotna. W pracy mam sporo gorszy sprzęt a net mi smiga aż moło. Myślałem że może coś z partycjami - ale w pracy też mam tak poustawane. hdparm daje łdobre wyniki na hdd. MOże ktoś miał podobny problem i potrafi mi pomóc.
ps. Dodam jeszcze że na drugim HDD ma FreeBSD i i tam ładnie śmiga, na necie DSL 512

Offline

 

#2  2005-11-11 16:12:09

  cox - Użytkownik

cox
Użytkownik
Skąd: /dev/null
Zarejestrowany: 2005-11-11

Re: Wolny net i mc na debianie.

jak kiedys bawilem sie postfixem tez cos takiego mialem...wujekGoogle podpowiedzial mi wtedy, ze takie problemy sie zdazaja przy blednych wpisach w /etc/hosts .... przynajmniej to z wolnym mc.... sprawdz poprawnosc /etc/hosts, jednakze u mnie to nie pomoglo...musialem sie pozbyc postfixa....

Offline

 

#3  2005-11-11 22:41:25

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Wolny net i mc na debianie.

/etc/hosts mam dobrze ustawiony a postfixa nie mam wcale zainstalowanego :)
Czy ja źle zadałem pytanie że nikt mi nic nie chce podpowiedzieć? Jakaś sugestia może żebym wiedział czego się mam czepić.

Offline

 

#4  2005-11-14 11:44:49

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Wolny net i mc na debianie.

Miałem coś podobnego, ale u mnie oprócz powolnego mc, bardzo powoli ładował się system. Jak dobrze pamiętam, to bardzo długo czekałem na syslog, exim4 i proftpd. Teraz nie mam czasu, ale po południu zajrzę do /etc i znajdę pliki, które były za to odpowiedzialne.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#5  2005-11-14 18:49:36

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Wolny net i mc na debianie.

Se przypomnialem ze mi powoli tzn po kilku minutach właczał sie jakiś edytor tekstu pod xami jezeli nie dopuki nie odblokowalem w firewallu

Kod:

iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT

ale na net raczej to u mnie nie mialo wplywu.
A nóz widlec


Pozdrawiam

Offline

 

#6  2005-11-14 21:14:31

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Wolny net i mc na debianie.

Ale u mnie nie ma żadnych regół ustawionych. :) Golas dopiero co zainstalowany na tym dysku.
Czy przyczyną może być to iż na połowie dysku mam sierściuchaXP?
A może coś w układzie partycji - ale ja zawsze tak ustawiam partycje:

hda7 swap
hda8 /
hda9 /usr
hda10 /home
hda11 /tmp
hda12 /var

Offline

 

#7  2005-12-26 09:45:39

  cox - Użytkownik

cox
Użytkownik
Skąd: /dev/null
Zarejestrowany: 2005-11-11

Re: Wolny net i mc na debianie.

dobra...mialem ten sam problem dosc dlugo...przez pewien czas po prostu nie uzywalem mc .... ale teraz znowu duzo w nim pracuje i zaczelo mnie wkurzac...i rozwiazalem problem ;] wujek google pomog... ;] problem (przynajmnniej u mnie) tkwil w zle ustawionych nameserwerach  w /etc/resolv.conf ;] (a dokladniej w moim ruterze, poniewaz posiadam dhcp w mojej sieci ) ustawilem nameserwery tpsa i wszyzstko smiga ;] pozdrawiam

Offline

 

#8  2005-12-27 07:34:30

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Wolny net i mc na debianie.

u mnie /etc/resolv.conf jest OKI

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)