Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-09 20:02:13

  michaug - Użytkownik

michaug
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-26

apache problem

witam
Mam takowy problem postawilem serwer www (apache+php+mysql = xampp "co o nim sadzicie?") i zainstalowalem go u siebie wszystko chodzi ladnie pieknie ale po lanie a jak chce wejsc na stronke z zewnatrz to nie wchodzi. W serwerze sa dwie karty sieciowe wszystko działa na Internet DSL-u, patrzyłem w pliku httpd.conf probowalem cos pozmieniac, ale jakos mi to nie wychodzi.

pozdrawiam Michał

Offline

 

#2  2005-11-09 22:54:16

  fixxxer - Użytkownik

fixxxer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-13

Re: apache problem

A jak próbujesz się dostać do tego serwera z zewnątrz? Wewnątrz sieci masz adresy IP publiczne czy prywatne?

Masz przekierowane porty na routerze? Skoro wewnątrz LAN'u wszystko działa to problem jak na mój gust leży po stronie niewłaściwego przekierowania portów. Ale moge się mylić

Mam takowy problem postawilem serwer www (apache+php+mysql = xampp "co o nim sadzicie?")

Nie wiem nie używałem, ja robiłem wszystko ze źródełek :D

Offline

 

#3  2005-11-10 06:47:05

  michaug - Użytkownik

michaug
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-26

Re: apache problem

no a apache nie ma jakiegos ustawienia gdzie jest mozliwosc udostepnienia netu tylko dla lana?? co do przekierowania portow to puscilem 80 na karte serwera ale tez nie chcialo isc

Offline

 

#4  2005-11-10 15:26:31

  fixxxer - Użytkownik

fixxxer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-13

Re: apache problem

Co do xamp'a nie mam pewności bo nigdy nie używałem, wiem że domyślie czegoś takiego w Apache nie ma. Ja bez problemu dostaje się z zewnątrz do mojego serwera w lanie, po lanie też działa bez problemu.

Spróbuj przekierować jakiś inny port router'a niż 80 np numer 5555 na adres twojej sieciówki (ale już standardowo na port 80), czasami bywa tak że na routerze może być już uruchomiony serwer www (np. "routery" speedtouch z neostrady tak mają aby można je było obsłużyć z poziomu przeglądarki www)i takie przekierowanie nie działa. Wtedy z zewnątrz spróbuj się połączyć podając numer portu na końcu.

Jak to nie pomoże to sorry za wprowadzenie w bład z portami :)

Offline

 

#5  2005-11-13 20:46:17

  michaug - Użytkownik

michaug
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-26

Re: apache problem

hm... ja nie mam rutera wiec nie musze przekierowywac portu, nie wiem czy dobrze sie zrozumielismy xampp to jest jeden zintegrowany serwer (apache,mysql,php) nie moge sie caly czas polaczyc z nim z zewnatrz nawet po probie przekierowania portu

Offline

 

#6  2005-11-14 04:13:37

  Phrozen^Tux - Członek DUG

Phrozen^Tux
Członek DUG
Skąd: DC - District Cracovia :)
Zarejestrowany: 2005-10-14

Re: apache problem

tak , zgadza sie , tylko ze problem lezy w tym czy masz przypisany do swojego kompa ZEWNETRZNY adres IP ... ? Jesli nie to mozesz zapomniec o laczeniu sie z zewn. o ile nie zalatwisz z adminem Twojej sieci przekidrowania portu.. Albo nie postaiwsz tunelu do jakiegos serwera stojacego na zewnatrz

Pozdrawiam


gg: 1640760  Linux Registered User: #289621
http://markooff.net/obrazki/avatars/runningslack.gif  http://markooff.net/obrazki/avatars/debian.jpg http://markooff.net/obrazki/avatars/powerlogo.gif

Offline

 

#7  2005-11-14 08:26:27

  michaug - Użytkownik

michaug
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-05-26

Re: apache problem

adminem jestem ja w pierwszym poscie napisalem ze mam internet dsl-a a tam jest staly ip-ek no i wlasnie nie wiem czy musze przekierowac port nawet na serwer czy nie

Offline

 

#8  2005-11-14 09:29:31

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: apache problem

u mnie na apache2 jest taki sobie problem / udogodnienie / opcja... :|
że jak mam swoją domene w /etc/hosts wpisaną np. jako 192.168.0.1 to wówczas połaczenia apache2 przyjmuje tylko po IP z lokala
jak nic nie ma w /etc/hosts na temat mojej domeny to sie DNSa dopyta i jest OK, tak samo jak mam publiczne IP wpisane w tym pliku to też dobrze łaczy
ale ludzie w lanie też muszą (chcąc wleść na tą www) wchodzić przez ubliczne adresy

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)