Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-07 22:14:53

  kisiel21 - Użytkownik

kisiel21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-23

Karta Dźwiękowa SBLive 24bit

Witam Ponownie@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Drugi mój problem polega na tym, że mam  kartę dźwiękową SBLive 24-bit (0410,chipset CA0106) Problem polega na tym, że nie mam dźwięku w 5 kanałach przy odtwarzaniu dźwięku 2.0 z kolei na filmach z dzwiekiem 5.1 jest wszystko OK. Podejrzewam, że problem polega na konfiguracji ALSY. Zaznaczę, że próbowałem Speaker-test i dźwięk był słyszalny tylko w 2 przednich głośnikach mimo, .że konsola sygnalizowała że dźwięk jest podawany na wszystkie. Zauważyłem jeszcze, gdy odtwarzam muzyke na XMMS na wtyczce ALSY przy ustawieniach hw:0;0 dzwiek jest w 2 przednich hw:0;1 w dwoch tylnich hw:0;2 w centralnym hw:0;3 brak dzwieku. Jak to skonfigurowac.??????

Z gory takze wielkie dzieki
kisiel

Offline

 

#2  2005-11-08 10:26:44

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Karta Dźwiękowa SBLive 24bit

W zasadzie moszesz sobie dowolnie poustawiać dźwięk, np. stworzyć plugin, tak by dźwięk był kierowany na odpowiedni kanał. Słuzy do tego plik ".asoundrc", który tworzysz w katalogu domowym. Opis do najpopularniejszych konfiguracji znajdziesz na stronie http://www.alsa-project.org/alsa-doc/doc-php/asoundrc.php.

Jeśli interesuje Ci aby sterwać wyjściami dźwięku podczas odtwarzania to polecam serwer dżeięku jackd oraz porgramik, który słuzy do kontrolowania tegoż serwera qjackctl. http://jackit.sourceforge.net/ . W przypadku jack'a polecam zainstalowanie modułu do jądra realtime-lsm. Wszystko powyższe jest w pakietach w repozytorium debiana.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-11-11 21:44:19

  kisiel21 - Użytkownik

kisiel21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: Karta Dźwiękowa SBLive 24bit

Witam !!!
Prosiłbym o przykładowy wpis do pliku    .asoundrc   
Przejzalem te stronki ale nie do konca odzwiercirdlaja moj problem niektore rzeczy dzialaja niektore nie.:) ale dzieki za pomoc:) Doszedlem tylko do tego ze dzwiek z 2 przednich glosnikow przeskoczyl do 2 tylnich. Przypominam ze hw:0,0 to przod hw:0,1 to tyl hw:0,2 center jak powinien wygladac wpis do powyzszego pliku??? aby uzyskac dzwiek we wszystkich glosnikach. Server JACK nie chce u mnie wystartowac!!!!! (jakies bledy)

Z gory dzieki
kisiel

Offline

 

#4  2005-11-11 23:16:57

  x-dos - Członek DUG

x-dos
Członek DUG
Skąd: United World
Zarejestrowany: 2005-04-10
Serwis

Re: Karta Dźwiękowa SBLive 24bit

a jak wybierzez DEFAULT to XMMS jak gra?

Offline

 

#5  2005-11-12 00:10:34

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Karta Dźwiękowa SBLive 24bit

Ja także mam SB Live, u mnie urządzenie hw:0,3 nazwya sie Multichannel Playback, więc może to.
W katalogu /proc/asound/card0, są katalogi np. pcm0c, pcm0p, itd. W każdym z nich masz info o urządzeniu. Dokladnie nie mogę narazie powiedzieć o co chodzi, ponieważ sam chciałbym nieco zgłębić jak to się dokładnie ustawia, więc chcę poczytać tu i tam. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#6  2005-11-12 00:10:52

  kisiel21 - Użytkownik

kisiel21
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: Karta Dźwiękowa SBLive 24bit

Witam.  domyślnie tak jak hw:0,0 czyli  w w dwóch przednich. Po moich wpisach do .asoundrc     tak jak hw:0,1 czyli w dwóch tylnych.
wg cytowanej strony utworzylem plugin dmix czy cośł takiego ,pominąłem tylko konwersje próbkowania. {przepraszam za niedokladności ale nie posiadam bezpośredniego dostepu do internetu korzystam z uprzejmosci kolegi i.prosze wybaczy pomyłki w literówkach.

  Z góry dzięki.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)