Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-08-02 16:04:48

  poppe - Użytkownik

poppe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-01

GRUB pad serwera OVH

Witam,
No wiec tak, postanowilem z aktualizowac Debiana, wszystko przebieglo pomyslnie, serwer zresetowany, ale tutaj pojawia sie blad, przy rozruchu serwer sie nie wlacza, a autmatyczne zgloszenie awarii zostaje wyslane do supportu a oni przyslylaj mi odzew o takiej tresci:

cedric.christiaens made Diagnosis
interface boot (rescue):
Here are the details of the operation performed:
The server gets stuck during the boot phase, with the
message:
( GRUB RESCUE> error: symbolnot found:
'grub_divmod64_full')
A restart on the standard OVH kernel ('netboot') does not
correct the
situation.

Jak widać, i jak czesto jest GRUB sie sypie, supprt we francji wlaczyl mi serwer w resuce mode aby to naprawil, no i tak zrobilem to i wszystko bylo by okiej gdyby nie moj debilizm bo nie chacy zmienilem typy partycji i stworzylem zamiast strip to mirror i jedna partycje teraz mam a na niej nic, tylko GRUB i jajka, a partycja z moimi danymi przepadla ? jak to moge teraz wszystko odkrecic, wazne mialem tam dane, czy juz nie ma szans?



druga sprawa mam problem z iloscia blokow,


EXT4-fs (md2): bad geometry: block count 31305248 exceeds size of device (31305024 blocks)


czym to tez moze byc spowodowane?


jezeli ktos rozwiaze mi to jestem wstanie zaplacic, dac dostep aby odzyskal mi dane, KWOTA BEZ ZNACZENIA!

Offline

 

#2  2012-08-02 16:25:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GRUB pad serwera OVH

Dane odzyskuje się z backupu.
Najwyraźniej należysz do tych Ludzi, którzy od jutra będą robić codziennie backup :D

Na razie nie napisaleś nawet, jaki to serwer - mam na myśli rodzaj, czy to VPS, czy Kimsufi, czy jakiś dedyk, i czy na standardowymch partycjach, czy na raidzie.
A powinieneś napisać, co wiesz o konfiguracji sprzętowej i układzie partycji swojego w końcu sewera.


Poza tym gruba2 nie brałbym na serwer za żadne skarby świata,
na desktpoie, gdzie można isę chrootnąć z LiveCD można to cholerstwo naprawić, ale na dedyku, nie znam sposobu, żeby odpalić system serwisowy, i naprawiać główny.

Na przyszłosć zainteresuj się tym grubem:
http://packages.debian.org/search?keywords=grub-legacy

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-08-02 16:44:10)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2012-08-02 16:30:08

  poppe - Użytkownik

poppe
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-01

Re: GRUB pad serwera OVH

to jest serwer dedykowany w ovh
na raidzie

co jeszcze?


jestem w stanie ci zaplacic za pomoc, bo zostalem sam z administrowaniem serwera, root na wczasach a ja psuje :O


czy byl bys tak laskaw i wszedl bys na serwer sprawdzil czy da sie cos zrobic, jak tak to napsizesz mi ja ci przeleje pieniadze i zrobisz to?

mialem ci na pm napisac ale masz full :O

Ostatnio edytowany przez poppe (2012-08-02 16:31:52)

Offline

 

#4  2012-08-02 16:39:54

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GRUB pad serwera OVH

poppe napisał(-a):

to jest serwer dedykowany w ovh
na raidzie
.....

mialem ci na pm napisac ale masz full :O

Status wiadomosci napisał(-a):

Status wiadomości: 51%

Na dedyku masz Raida, cena wiadomość.
Jak przypuszczam, softraid z użyciem mdadm. Ale tylko przypuszczam :D
A wiesz przymajmniej, która wersja RAIDA, czy raid  0, raid 1, czy inny?
Czy możesz wejść do powłoki zwalonego Debiana, w trybie jakiegoś chroota, mają tam coś takiego?
Względnie w trybie rescue?
Sznurek: http://pomoc.ovh.pl/TrybRescue

Albo mo żliwość przeinstalowania systemu na partycji root, bez niszczenia danych na innych partycjach?
Bo jeśli masz system i dane do odzyskania na partycji /, to współczuję.

Napisz też, kto stawial ten serwer, bo chyba powinieneś zgłosić się do goscia, ktory go postawił, i wie, jak był skonfigurowany.

Tu, na forum wróżki nie znajdziesz, a z tego, co widzę, na forum ovh też nikt się nie zglosił do pomocy.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-08-02 17:04:44)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2012-08-02 17:09:08

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: GRUB pad serwera OVH

Jacekalex napisał(-a):

A wiesz przymajmniej, która wersja RAIDA, czy raid  0, raid 1, czy inny?

Z tego co pisał wynika, że miał 0, ale zaorał go na 1 i na tym właśnie polega problem:

poppe napisał(-a):

wszystko bylo by okiej gdyby nie moj debilizm bo nie chacy zmienilem typy partycji i stworzylem zamiast strip to mirror

Nie wiem czy da się coś z tym zrobić jeszcze. No chyba, że fizycznie nie zaorał, a tylko gdzieś w konfigu poprzestawiał, to może da się odkręcić… Ale ja się na tym nie znam i nigdy nawet do czynienia nie miałem, także nie pomogę niestety.

Offline

 

#6  2012-08-02 17:25:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: GRUB pad serwera OVH

Żeby cokolwiek wiedzieć o serwerze, trzeba się do niego zalogować, choćby w trybie rescue i wszystko dokładnie sprawdzić.
Generalnie ważnych danych nie trzyma się na raid0 - jeśli nie ma się 100% backupu, który na 100% można odzyskać.

Co do pastylek na debilizm, to trzeba zapytać jakiegś lekarza o odpowiedniej specjalizacji....
Sma błąd gruba prawdopodobnie polega na tym, że zainstalował się na /dev/md* zamiast osobno na /dev/sda i /dev/sdb.

Ja osobiście za żadne skarby świata nie bralbym gruba2 na dedyka z raidem, tylko albo jedynkę, albo syslinux (extlinux).


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)