Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-07-12 22:08:34

  Brat - Użytkownik

Brat
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-06-06

Kernel Panic przy podłączeniu urządzeń USB

Witam,

Od pewnego czasu doświadczam dziwnego problemu... Komputer się freezuje (na jądrze 3.4 trunk), bądź wywala Kernel panic - not syncing: Fatal exception in interrupt (jajko 3.2.0-3) po podłączeniu / odłączeniu urządzeń USB. Pendrajw, myszka czy modem - nie ma różnicy, wywala się średnio co 3-4 podłączenia / odłączenia.

W /var/log/messages ostatnim wpisem przed freezem jest informacja o podłączeniu urządzenia. Jak tylko dorwę się do porządnego aparatu podeślę czym pluje kernel panic (chyba że można to wynaleźć w logach).

Inne usterki (np. problem z zatrzymanie przy wyłączeniu komputera) pozwala mi sądzić, że to coś z udev, ale nie mam pomysłu jak to ruszyć.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie gdzie poszukać informacji, logów lub błędów w konfiguracji, bo chwilowo skończyły mi się pomysły na rozwiązanie.

Korzystam z debiana z gałęzi sid, wersja 64 bity, KDE, na lapku dell vostro 3350.

Z góry wielkie dzięki.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)