Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-07-12 14:06:20

  debbie - Użytkownik

debbie
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-09-19

Php wyswietlanie danych z html

Witam! Mam takie pytanie- wie ktoś może jak naszybciej
wyswietlić np 30 ostatnich lini z wyniku wyświetlanego pliku html'a za pomocą php??
tzn chodzi mi o to że wyświetlam plik htmla w przeglądarce i wiadomo nie pokazuje znaczników ( <br><b> itp )
Chciałbym wyświetlić ostatnie 30 lini ale w formie takiej jak pokazuje się na stronie przeglądarki.
w pliku html'a mam np

tekst teskt sjdhajsdsa<br><br><br><br> teskt teskst itd itd <b><br>

i większość jest w jednej lini ale w przeglądarce wszystko pokazuje ok!
I teraz chciałbym wyświetlić tylko 30 ostatnich lini ale tego co pokazuje przeglądarka.

Był bym wdzięczny za pomoc.


debbie
Wrócę jak zjem zupę i drugie danie - tyle
a oto ta zupa:

Offline

 

#2  2012-07-12 14:55:09

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Php wyswietlanie danych z html

„Linia” w przeglądarce zależy od:
- znaczników wymuszających przejście do nowego wiersza, takich jak <br>, </p>, </li>, </td>, </dt> lub </dd>
- ustawień przeglądarki — krój i stopień pisma, wielkość okna, stopień przybliżenia (zoom)

Jeżeli chcesz wziąć oba te zbiory czynników pod uwagę, to Twoje zadanie jest niemożliwe do wykonania.
Jeżeli chcesz się ograniczyć tylko do pierwszego z nich, to musisz:
1. Wczytać plik html
2. Wykorzystać jakiś parser HTML do połamania tekstu LUB napisać własny „parser”. Wykorzystanie parsera powinno być prostsze, ale może być strzelaniem do muchy z armaty. Napisanie własnego „parsera” wymaga więcej pracy, ale kod może się wykonywać szybciej i wymagać mniej pamięci.
Ten „parser” w podstawowej funkcjonalności to tworzenie tablicy z ciągu znaków przy pomocy funkcji split. Ciąg znaków musi być dzielony na określonych znacznikach, jak <p>, <li>, <br> itp.
W zależności od tego, na ile kontrolujesz dane wejściowe, musisz pamiętać, że niektóre znaczniki mogą, ale nie muszą, mieć znacznik zamykający — należą do nich <p>, <dd>, <dt>, <td> i pewnie jeszcze parę.
Musisz również zdecydować, czy linia może być pusta. Tekst z Twojego postu można podzielić na dwa sposoby:
a)

Kod:

1. tekst teskt sjdhajsdsa
2.
3.
4.
5. teskt teskst itd itd 
6.

b)

Kod:

1. tekst teskt sjdhajsdsa
2. teskt teskst itd itd

3. Wyciągnij z tablicy ostatnich trzydzieści elementów. Może być prościej odwrócić tablicę i wyciągnąć trzydzieści pierwszych elementów.
4. Wypisz na ekranie pobrane z tablicy elementy.

Generalnie: plik HTML to zwykły plik tekstowy. Obrabiasz go tak samo jak wszystkie inne pliki tekstowe.

Offline

 

#3  2012-07-12 16:58:53

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Php wyswietlanie danych z html

debbie napisał(-a):

Witam! Mam takie pytanie- wie ktoś może jak naszybciej
wyswietlić np 30 ostatnich lini z wyniku wyświetlanego pliku html'a za pomocą php??
tzn chodzi mi o to że wyświetlam plik htmla w przeglądarce i wiadomo nie pokazuje znaczników ( <br><b> itp )
Chciałbym wyświetlić ostatnie 30 lini ale w formie takiej jak pokazuje się na stronie przeglądarki.
w pliku html'a mam np

tekst teskt sjdhajsdsa<br><br><br><br> teskt teskst itd itd <b><br>

i większość jest w jednej lini ale w przeglądarce wszystko pokazuje ok!
I teraz chciałbym wyświetlić tylko 30 ostatnich lini ale tego co pokazuje przeglądarka.

Był bym wdzięczny za pomoc.

Można wykorzystać przeglądarkę np. lynksa lub linksa lub skorzystać z jakiegoś dostępnego konwertera html do tekstu


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#4  2012-07-19 11:05:42

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: Php wyswietlanie danych z html

użyj funkcji curl()


LRU #480459

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)