Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-04-09 20:44:43

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Nagrywanie z urządzenia wejściowego

Chcę poprzegrywać sobie kasety magnetofonowe do formatu cyfrowego. Nie wiem jednak jak ustawić alsamixer, żeby dźwięk był przechwytywany TYLKO z wieży podłączonej do wejścia mikrofonu. Mam w lapku  wbudowany mic i on też przechwytuje dźwięk, czego chcę uniknąć.

W alsamixerze mam takie słupki: Mic boost, capture, capture 1, digital, internal mic boost.  Próbowałem już różnych ustawień, ale ciągle w audacity jest przechwytywany dźwięk jednocześnie z obu źródeł.

Jak  zrobić, żeby było dobrze?


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#2  2012-04-09 20:59:23

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: Nagrywanie z urządzenia wejściowego

W alsamixerze interesują Cię pewnie Capture i Capture1. Tylko jeden powinien mieć tekst pod słupkiem "CAPTURE", zaś pozostałe "-------" (ustawiane spacją).

Obejście: wyciszyć mikrofon :)


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#3  2012-04-09 22:10:49

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Nagrywanie z urządzenia wejściowego

ja to robiłe mtak.  Kabel  z 2 jackami z czego jeden do wyjścia słuchawkowego do magnetofonu. drugo koniec  pod mikrofon do komputera. Audacity i zgrywałem ewentualnie dzieliłem... i eksportowałem do mp3 za pomocą liblame..

Offline

 

#4  2012-04-10 00:52:05

  Marvell - Członek DUG

Marvell
Członek DUG
Skąd: Krasnystaw / Lublin
Zarejestrowany: 2009-03-07

Re: Nagrywanie z urządzenia wejściowego

Ja też właśnie tak zrobiłem, ale nie mogłem odpowiednio ustawić tego, więc w końcu posłużyłem się windowsem, tam automatycznie wyciszał się wbudowany mikrofon w przypadku wpiętej wtyczki z line-in ;]


Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.

Offline

 

#5  2012-04-10 01:01:40

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Nagrywanie z urządzenia wejściowego

Pobaw się wejściami dźwięku w Audacity i powinno banglać (rzecz jasna jeśli będzie tam odpowiednie)

Ostatnio edytowany przez thomsson (2012-04-10 01:02:29)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)