Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-03-06 16:05:08

  tspoko - Użytkownik

tspoko
Użytkownik
Skąd: Świętokrzyskie
Zarejestrowany: 2009-01-23

debian testowy z LXDE w sieci LAN

Witam,
Próbuję w pracy reaktywować stary komputer. Ma tylko 256 ramu więc postanowiłem zainstalować tam debiana z LXDE. Tak przynajmniej polecają na różnych forach - że to idzie na starych maszynach. Zainstalowałem - szału nie ma jeśli chodzi o prędkość ale nie spodziewałem się. Natomiast mam problem - żeby udostępnić komputer pracownikom to musi być przystosowany do korzystania z plików w sieci, które są na sambie. Zasoby montuję bez problemu natomiast nie można korzystać z plików - po kliknięciu na nie uruchamiają się programy ale plików w nich nie widać. Nie otwierają się ani odt ani pdf-y. Podejrzewam, że ma to związek z vfs. Czy mam rację? Jeśli tak to czy jest możliwość zaradzenia temu? Pakiety gvfs mam zainstalowane. Również drukowanie na drukarce sieciowej jest niemożliwe - drukarka jest wykrywana i nawet wypluwa papier - ale pozostaje on pusty. Niestety logów cups-a nie mam - jestem już w domu. Ale podobny bug był już zgłoszony pod koniec lutego- więc mam nadzieję, że się to z czasem poprawi.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)