Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-02-26 14:24:10

  pribina - Użytkownik

pribina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-11

Tuner DVB-C USB

Czy ktoś mógłby polecić jakiś tuner DVB-C na USB, który działa bez problemów pod linuksem? Znalazłem na ebayu WinTV-HVR-930C, lecz jest on dosyć drogi. W tej chwili posiadam tuner Avermedia AVerTV Hybrid Volar HX (analog oraz DVB-T) z którego jestem zadowolony, lecz chciałbym wymienić go na coś co umożliwiałoby oglądanie cyfrowych kanałów z kablówki.

Offline

 

#2  2012-02-26 16:05:44

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Tuner DVB-C USB

Problem może być z kodowaniem. Większość kablówek, oferując sygnał cyfrowy koduje swoje kanały (co jest logiczne i naturalne). Teoretycznie wystarczyłby jakiś czytnik kart, np. phoenix, ale większość kablówek niestety paruje swoje karty ze swoimi dekoderami. I tutaj pojawiają się schody.
Niektóre z kablówek oferują zamiast dekoderów karty ci (common interface), ale wtedy musiałbyś dokupić do karty odpowiedni czytnik i tutaj pojawiają się większe koszty.
Przyznam się szczerze, że odbieranie kablówek na komputerze nie jest prostą sprawą (chyba, że analog), a tym bardziej tanią.
Jeśli bardzo Tobie na tym zależy, to poszperam w odpowiednich kartach, ale napisz z jakiej kablówki korzystasz i gdzie jest granica kosztów:) Myślę, że koszty zaczynają się od ok. 500zł


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2012-02-26 17:58:21

  pribina - Użytkownik

pribina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-11

Re: Tuner DVB-C USB

Mam UPC. Czy tutaj sygnał jest kodowany?

Offline

 

#4  2012-02-26 20:39:22

  mer - Członek DUG

mer
Członek DUG
Zarejestrowany: 2010-08-05

Re: Tuner DVB-C USB

Taak.


http://img811.imageshack.us/img811/2851/sygnas.png

Offline

 

#5  2012-02-28 13:03:30

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Tuner DVB-C USB

Jak przeczytałem na stronie UPC (w telefonicznej obsłudze klienta niestety nie natrafiłem na nikogo kompetentego): "UPC nie planuje udostępniania modułów deszyfrujących (czytników kart). " Co oznacza w twoim przypadku, iż nie ma możliwości na odbieranie (legalne przynajmniej) kablówki UPC na komputerze.
Być może to się zmieni (w holandii, UPC udostępnia klientom odpowiednie moduły; w Polsce nie)., ale na dzień dzisiejszy jedyną możliwością jest dekoder zakupiony (wypożyczony) tylko przez UPC.
Oczywiście zawsze możesz podłączyć dekoder do komputera, ale "maszyną obsługującą" w tym przypadku już staje się dekoder, nie komputer.

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2012-02-28 13:05:05)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#6  2013-10-27 22:51:17

  winettou - Nowy użytkownik

winettou
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-27

Re: Tuner DVB-C USB

Witam, podgrzewam temat. krótki opis sytuacji. Mam obecnie czytnik DVB-C podlączony do dysku NAS i za jego pomoca ogladam tv u siebie. Niestety UPC ma praktycznie wszystkei kanały kodowane. Zastanawiam się czy nie dokupic mulirooma od nich za 25 zl (było 15). Pytanie moje brzmi czy to ma sens? Czy po zakupie multirooma będe mógł go podłączyć pod moja karte tv? (TBS USB DVB-C TV Stick) na dysku NAS używam softu dvblogic. Czy może zle kombinuje? a może da się na NASie odbierać tv anbalogową z UPC? w niej kanałów jest około 60... a nie 30 jak w cyfrowej niekodowanej częsci. Pozdrawiam. Czekam na sugestie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)