Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-10-30 10:42:51

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Rozwaliło mi się drukowanie

Przez długi czas uzywałem cupsa + turboprint (canon i350 inaczej nie ruszy) wszystko działało w 100% dobrze.
Pewnego pieknego dnia (wczoraj) miałem do wydrukowania pare stron.
Jak zwykle wkleiłem tekst do openoffice i nacisnałem 'print...'

Wydrukowany tekst był tak na oko 4 do 5 razy szerszy niz normalnie tak ze jedno słowo zajmowało szerokosc całej kartki (a4) :/
Potem dla testu wydrukowałem ten tekst do pliku i uzyłem 'gtklp' (dobry program) do wydrukowania. Tekst był juz normalnych rozmiarow ale czcionka była niskiej jakosci taka poszarpanai i złozona z pixeli (widac jest 'kwadraciki' z ktorych sie składa, a wczesniej nawet przy najnizszej jakosci wszystko bbyło rowne i gładkie) do tego cały tekst jest przesuniety o jakiss centymetr do góry tak ze drukowanie zaczyna sie od samej gornej krawedzi kartki.
Jako ciekawostke powiem że grafika drukuje sie normalnie :]

Nie wiem co może być tego przyczyną, jedyne co mi przychodzi do głowy to to ze niedawno odinstalowałem OO 1.1 i zainstalowałem OO 2 (z rpmow przerobinych alienem na deb) ale cos sie wywalała instalacja wiec odinstalowałem OO 2 i znowu zainstalowałem OO 1.1.
Próbując cos z tym zrobić odinstalowałem cupsa i turboprint razem z plikami konfiguracyjnymi i nstalowałem jeszcze raz, odinstalowałem tz niektóre bardziej egzotyczne czcionki. Nic nie pomogło :/

Wiem że na 99.9% jest to wina softu bo pod windowsem drukuje sie wszystko normalnie bez najmniejszych problemów.

Pomocy, bez drukarki jestem ugotowany :/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)