Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-12-28 21:44:51

  h-n-s - Użytkownik

h-n-s
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-09

Zmienne IP (DYNDNS) + Domena + BIND9

Witam, mam w domu postawiony serwer/router na debianie  i neostradzie.
Mam również wykupioną domenę .pl  . Chciałbym teraz postawić serwer DNS i skonfigurować na nim swoją domenę .pl
Tak żeby z zewnątrz można było wejść na serwer po nazwie dns'owej . Chcę również mieć możliwość dostępu przez nazwe komp.mojadomena.pl do komputera stacjonarnego w podsieci - ip 192.168.1.23 port 23.
Z tym mniej więcej wiem sobie jak poradzić....schody zaczynają się przy zmiennym ip . Wcześniej miałem skrypcik na dyndns.org który update'ował mi adres IP na ich DNS a domenę miałem podpiętą przez rekord CNAME ale to trochę na około.
Chciałem coś zrobić żeby móc delegować moją domenę z mojego serwera dns ze zmiennym ip.

Zna ktoś jakiś sposób?

Offline

 

#2  2011-12-28 21:55:57

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: Zmienne IP (DYNDNS) + Domena + BIND9

z tym CNAME to tak chyba jest własnie najprościej :)

Offline

 

#3  2011-12-28 21:56:51

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Offline

 

#4  2011-12-28 22:21:31

  h-n-s - Użytkownik

h-n-s
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-09

Re: Zmienne IP (DYNDNS) + Domena + BIND9

Czyli rozumiem że sprzedawcy domeny w serwery dns wpisuje domena.ddns , u siebie instaluje binda i wklepuje do konfiguracji domena.pl.   IN   CNAME   domena.ddns.

tak?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)