Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-11-23 22:33:21

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Używam AcetoneISO do montowania obrazów z grami w katalogu /media żeby wine mogło je widzieć jako płyty.
Jednakże w nowym kubuntu 11.10 coś jest nie tak i ta opcja nie działa. Program montuje obrazy tylko w domyślnym folderze w katalogu domowym, ale nie jest w stanie zamontować  żadnego obrazu w jakim kolwiek innym  katalogu. Konsola nie pokazuje na ten temat absolutnie nic. Myślałem że to wina paczki z domyślnego repo, dlatego ściągnąłem źródła i samodzielnie skompilowałem, ale efekt też sam. Zastanawia treść komunikatu o błędzie, pokazuje on że program nie może znaleźć wskazanego katalogu do zamontowania obrazu, przy czym zawsze ucina ostatni znak z nazwy tego katalogu. Tak to wygląda na zrzucie poniżej(w tym wypadku obraz miał być zamontowany w katalogu "/media/Dysk1":

http://img401.imageshack.us/img401/8823/acetone.th.png

Gdyby ktoś pytał to wskazany katalog ma prawa zapisu przeze mnie, ale jak wcześniej wspomniałem nie działa to w każdym innym katalogu, nawet jakbym chciał zamontować w swoim domowym to nic z tego.

Co jest nie tak?

Offline

 

#2  2011-11-24 08:15:00

  Van - Użytkownik

Van
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-02

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Zaproponowałbym Ci montowanie płyt z konsoli, ale podejrzewam, że możesz nie być zachwycony tą propozycją :P

Wypróbuj na początek, czy inne programy tego typu funkcjonują poprawnie. Do wyboru masz jeszcze GMountIso oraz FuriusIsoMount (uwaga, ten drugi ciągnie dużo zależności z GNOME). Jeśli działają ok, to problem może być w samym AcetoneIso, może zepsuli coś w ostatniej aktualizacji.

Offline

 

#3  2011-11-24 08:36:11

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Ja dodam tylko że dla wine to wsio ryba gdzie jest zamontowana płyta.
Wystarczy je dobrze skonfigurować.tzn Ręcznie dodać w winecfg.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2011-11-24 10:18:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Czy wspomniany wcześniej GmountISO też nie montuje obrazów?

A poza tym, czy ubuntu.pl zlikwidowali?
Bo tu jest forum Debiana, i znajomość ostatnich pomysłów Developerów Ubuntu tudzież aktualnego stanu pakietów w Ubuntu nie jest zbyt powszechna.....

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2011-11-24 11:59:29)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2011-11-24 17:35:39

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Jacekalex napisał(-a):

?

A poza tym, czy ubuntu.pl zlikwidowali?
Bo tu jest forum Debiana, i znajomość ostatnich pomysłów Developerów Ubuntu tudzież aktualnego stanu pakietów w Ubuntu nie jest zbyt powszechna.....

może są słabi i nie potrafią odpowiedzieć i wiedzy trzeba szukać tam gdzie społeczeństwo siedzi mądrzejsze ]:->

Offline

 

#6  2011-11-24 20:41:01

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

tam gdzie społeczeństwo siedzi mądrzejsze ]:->

To niech szuka dalej :D

Ale im dowaliłem :D azhag mnie zabije :D

Problemem prawdopodobnie jest brak pakietów związanych z fuse (o ile inne programy nie śmigają), to dzięki nim montujesz ISO bez wpisywania hasła Roota

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2011-11-24 20:41:19)

Offline

 

#7  2011-11-24 20:58:15

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

fervi napisał(-a):

Problemem prawdopodobnie jest brak pakietów związanych z fuse (o ile inne programy nie śmigają), to dzięki nim montujesz ISO bez wpisywania hasła Roota

Jemu montuje tylko nie tam gdzie on chce. :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2011-11-24 22:58:25

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Yhm

To skoro montuje, ale gdzieś indziej - niech w Winecfg zmieni w Dyskach na tamten katalog

Fervi

Offline

 

#9  2011-11-25 09:54:03

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Witam, nie było mnie  dzień i widzę, że wywiązała się ciekawa dyskusja :)
Co do forum ubuntu to niestety nie wchodzę tam nawet bo poziom merytoryczny jest tragiczny, nie wspominając już o moderacji, nie przypominam sobie, żeby udało mi się znaleźć rozwiązanie na tym forum na jakikolwiek mój problem.

Co do wątku to dziś będę w domu wieczorem to sprawdzę inne programiki do montowania ISO. Normalne montowanie ISO w konsoli działa i montuje mi gdzie tylko chcę. AcetoneISO dlatego chcę bo jest wygodne w użyciu i ładnie się integruje z KDE.
Największy jest jednak problem z wine, wiem doskonale jak ustawić napęd w winecfg, żeby widział dany katalog jak napęd, tylko mam od jakiegoś czasu z tym problem, bo wine mi tego nie wykrywa i nie mogę nawet zainstalować gier, które są na kilku CD, które wcześniej bez problemu mi się instalowały. Jest to niezależne, czy używam paczki z repo, czy sam ją skompiluje, skasowanie katalogu .wine w /home też nie pomaga.

Offline

 

#10  2011-11-25 11:22:46

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

A jaka tam jest średnia wieku ? Wiec czego się dziwisz. Jaki poziom? Wiedza głównie deskopowa...

Offline

 

#11  2011-11-25 11:37:46

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

Co może być przyczyną błędu wine, że ustawionego katalogu jako cd-rom nie widzi po zamontowaniu jako płyty w napędzie?

Offline

 

#12  2011-11-26 10:51:11

  Van - Użytkownik

Van
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-02

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

vnu007dl napisał(-a):

Co może być przyczyną błędu wine, że ustawionego katalogu jako cd-rom nie widzi po zamontowaniu jako płyty w napędzie?

Co rozumiesz przez 'nie widzi'? W ogóle nie ma dostępu przez Wine'owy skrót (np. D:, E:, F:) czy też nie ma autoodtwarzania? Albo gra nie chce się instalować, bo twierdzi, że płyty nie ma w czytniku?

Offline

 

#13  2011-12-01 21:23:52

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: AcetoneISO nie montuje obrazów w wybranym katalogu

kiedys probowalem z tego kozystac do montowanie obrazow .bin no i cos sie sypalo to olalem sprawe definitywnie .

a co do montowania .iso to jest to 0 wysylku


Kod:

root@lapek:/media/dom_xxxxxxxxxxx# mount xxxxxxxxxxxxxxx.iso /media/pen/

dodam tutaj ze /media/dom_xxxxxxxx jest folderem na masznie zdalnej i tez sie udalo zamontowac :P

wiec polecenie

Kod:

mount co_zamontowac DAJESZ_SPACJE gdzie_zamontowac

idzie zapamiętać.

oczywiście z poziomu root.


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)