Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-11-22 19:19:53

  QzzY - Użytkownik

QzzY
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-07

Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

No właśnie. Noszę się z zamiarem zakupu nowej myszy, ponieważ mój stary, wcale nie zły, ale bardzo nijaki media-tech b-scroll ledwo zipie i przestaje się nadawać do użytku. Bardzo chciałbym, aby owa mysz była dużych rozmiarów o jako-tako wyprofilowanym kształcie. Przyciski boczne bardzo mile widziane. Chciałbym wydać maksymalnie 100zł. Czy możecie coś polecić?

Offline

 

#2  2011-11-22 19:37:01

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

Możesz na początek zerknąć tutaj
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=17933


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2011-11-22 21:49:16

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

kabel czy radio?


linux regd. user #248790

Offline

 

#4  2011-11-23 01:09:43

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

Ja ostatnio kupiłem sobie myche A4tech Glaser 1000dpi z 2 scrollami i 6-cioma przyciskami (liczę z ŚPM :D) i pracuje się bardzo fajnie, chyba tylko jeden przycisk (zmiana funkcji poziomego scrolla) nie współpracuje z ubu :D ale to za pewne jak zawsze kwestia grzebania w Xorgu (do winzła jest dodane dodatkowy programik do tegu przycisku z funkcjami i przycisku funkcyjnego (po prawej bo po lewej jest przycisk 2x click, małe cudo a cieszy :D)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#5  2011-11-24 18:33:27

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

ja mam
a4tech x7 ( x748 oscar , tak jest na naklejce ) , przyciski wszystkie działają od strzała ( najpierw gnome + gdm + compiz teraz zamiast gnoma mam xfce ).

oraz logitech performance ( do desktopa ) no i jest kaszanka bo działają od strzała tylko 2 dodatkowe przyciski.
nie działa to co mam pod scrollem ( w lewo i w prawo ) no i taki pseudo dodatkowy scroll który faktycznie sie nie obraca ale wychyla o 20 - 30 stopni działając jak przyciski ( w windzie tak działa ).


Te 4tech można kupic w wielu odmianach ( kolory , kształty chyba są dwa ) , obecnie mam juz drugą myszkę z serii X7 ,i bardzo sobie chwale, za 100 zl lekko wyrwiesz myszke z laserowym sensorem, niektore maja mozliwosc regulacji wagi ( maja odwazniki ) a do tego  taka dziarska gumeczke pod kciuka :D .

Zeby nie było , pierwsza X7 jaką miałem nie padła naturalnie , tylko jak na ironie kot mi kabel od niej zjadł ( dosłownie i w przeności , cały podziurawił w wielu miejscach , nie chciało mi się lutować )


[edit]
literowki
+
ps. jak byś kupował x7 to popatrz którą bierzesz bo jak mówiłem są w różnych odmianach no i poza wyglądem to jeszcze dochodzi sensor optyczny albo laserowy . Można kupić całe czarne , nie są malowane plastik jest czarny, nie przeciera się ( wiem bo mam całą czarna chyba już drugi rok ). ( pewnie i tak nikt tego nie przeczyta bo za dużo tekstu jak na post o myszke ). Wiem też że myszki które mają namalowane wzorki się przecierają , kumpel ma no i sie poprzecierała .

Ostatnio edytowany przez gindek (2011-11-24 18:36:34)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#6  2011-11-25 17:03:56

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

Logitech G700... ale poza wymogami jest :P
Za to w ciul przycisków :)

Offline

 

#7  2011-11-25 20:15:53

  QzzY - Użytkownik

QzzY
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-07

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

Nie robi mi różnicy czy kabelek czy bez kabelka :)

@gluk: faktycznie, gdyby nie cena G700 to strzał w dziesiątkę :)
@gindek: Logitech Perfrormance jak najbardziej ciekawie się prezentuje, jednak cena jak na mój budżet zaporowa. Za to bardzo chętnie przyjrzę się X7

Poza kryteriami, które podałem wcześniej mile widziane byłoby wyprofilowanie, jak w w/w muszkach Logitech :)

Offline

 

#8  2011-11-25 21:54:02

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

gindek napisał(-a):

j

...
ps. jak byś kupował x7 to popatrz którą bierzesz bo jak mówiłem są w różnych odmianach no i poza wyglądem to jeszcze dochodzi sensor optyczny albo laserowy . Można kupić całe czarne , nie są malowane plastik jest czarny, nie przeciera się ( wiem bo mam całą czarna chyba już drugi rok ). ( pewnie i tak nikt tego nie przeczyta bo za dużo tekstu jak na post o myszke ). Wiem też że myszki które mają namalowane wzorki się przecierają , kumpel ma no i sie poprzecierała .

ja mam akurat x750 i w niej jest  sensor laserowy, ogólnie mysz działa bardzo dobrze, chociaż swego czasu miałem z nią problemy, które pochcodziły jednak od portów usb w mojej płycie, a objawiało się to tym, że po pewnym czasie wieszał się cały Xorg i trzeba było reseta dać, o dziwo na windowsie wszystko było ok O_o. Próbowałem różnych kombinacji, które na nic się zdały. Problem zniknął po podłączeniu myszy przez śledzia usb-pci. Ogólnie to mysz bardzo mi spasowała  do mojej ręki i bardzo dobrze mi się na niej pracuje.

Ostatnio edytowany przez diabolic (2011-11-25 21:54:46)


I am the one who chose my path

Offline

 

#9  2012-01-22 23:14:12

  QzzY - Użytkownik

QzzY
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-07

Re: Nowa mysz. Duża. Dużo przycisków programowalnych.

Po długich zastanowieniach, zdecydowałem się zakupić A4Tech X748. Zdeterminowało mnie do tego nieumyślne zniszczenie klawiatury (Dziwne, 4 lata użytkowania i zalewania wszystkim czym popadnie, łącznie z ostatnim wylaniem na nią całego piwa przez mojego kolegę nie skrzywdziło jej tak jak próba wyczyszczenia). Stwierdziłem, że skoro wymieniam już klawiaturę, to wymienię i myszkę. Tak na poczet nowego komputera. Klawiatura to A4Tech Evo Slim Tablet.

Kilka słów na temat Myszy. Rozmiar - wreszcie coś nadającego się do moich wielkich łap. Ciężar - regulacja nie jest wymagana, najlepiej mi ze wszystkimi odważnikami. Bez przyzwyczajenia zdarza mi się jeszcze nacisnąć jakiś przycisk przypadkiem, ale jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Z klawiatury także, wbudowany przedłużacz usb to świetna sprawa :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)